Projekt ,,Godność, Wolność, Niepodległość"


14.11.2018

Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą…

Setną rocznicę powrotu Polski na mapy Europy społeczność Zespołu Szkół w Wysokiem celebrowała na wiele sposobów. Jedno z działań wpisujących się w patriotyczne obchody stanowiło przygotowanie widowiska pod hasłem „Drogi do Niepodległej”. Krótki rys historyczny, przeplatany piosenką żołnierską, 9 listopada szkolnej gromadzie przybliżyli uczniowie klasy III a gimnazjum, VIII oraz młodsi adepci sztuki aktorskiej i wokalnej. Pracę koordynowały Elżbieta Król oraz Anna Misztal-Trzcińska, a nad stroną muzyczną przedstawienia czuwał Marek Trzciński.
Wspólne podążanie po wyboistych drogach polskości odbyło się także przed szerszym audytorium – 11 listopada spektakl został powtórnie wystawiony w ramach gminnych obchodów odzyskania niepodległości. Dzięki sercu włożonemu w trud opracowania wystąpienia, młodzież ZS przypomniała mieszkańcom Wysokiego i okolicznych wiosek, jak ważna i jednocześnie ulotna jest wolność. galeria

Działanie realizowane w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

12.11.2018

Wystawa "Przeszłość to dziś"

11 listopada 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pod hasłem: "Przeszłość to dziś", poświęconej pamiątkom związanym z odzyskaniem oraz odbudową przez Polskę niepodległości.

09.11.2018

MARSZ MAŁEGO PATRIOTY

9 listopada w słoneczny, piątkowy dzień odbył się niepodległościowy  Marsz Małego Patrioty. Dzieci  z klas I-III przemaszerowały ulicami Wysokiego z własnoręcznie zrobionymi flagami i biało-czerwonymi balonami. Pod pomnikiem w parku zapaliły znicze pamięci.

22.10.2018

Śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego

18 października 2018 roku uczniowie klas V – VIII SP uczestniczyli w wycieczce do Warszawy "Śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego". Program wycieczki obejmował zwiedzanie miejsc związanych z Marszałkiem: Belweder – siedziba J. Piłsudskiego w okresie międzywojennym, Plac Zamkowy – Piłsudski otrzymał tu buławę marszałkowską, Plac Piłsudskiego – miejsce defilad i rewii wojskowych przyjmowanych przez Marszałka, Grób Nieznanego Żołnierza i Pomnik Piłsudskiego, "Dom bez kantów", Hotel Bristol, gdzie Piłsudski wygłosił w 1923 roku słynną mowę. W planie wyjazdu znalazły się też Łazienki Kólewskie, Pałac na Wodzie, Pałac Prezydenta, Zamek Królewski, Starówka.

15.10.2018

Kochani uczniowie
zapraszamy Was do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym
- Godność. Wolność. Niepodległość.
Pierwszym krokiem do jego realizacji jest