Aktualności 2021/2022


19.07.2022

Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem informuje, że komisja rekrutacyjna zweryfikowała wnioski kandydatów o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem.
W wyniku prac komisji, wszyscy kandydaci zostali przyjęci do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem na rok szkolny 2022/2023.
Jednocześnie dyrektor informuje o 10 wolnych miejscach, na które mogą się zgłosić kandydaci, którzy w roku szkolnym 2021/2022 ukończyli szkołę podstawową.

Andrzej Stańczyk

Dyrektor Zespołu Szkół

w Wysokiem

24.06.2022

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.
Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

23.06.2022

Rekonstrukcja historyczna

10 czerwca 2022r. w naszej szkole gościła grupa rekonstrukcyjna, która przedstawiła historię oraz życie i obyczaje średniowiecznego rycerstwa w Polsce. Uczniowie mieli możliwość poznać elementy zbroi rycerskiej, obejrzeć inscenizację pasowania na rycerza oraz dowiedzieć się, jakimi cechami powinien odznaczać się rycerz. Odbyła się też lekcja fechtunku i inscenizowane sceny walk rycerskich. Na koniec zaprezentowano repliki dawnych narzędzi tortur.

23.06.2022

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki.

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki.
W dniach 9-10 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Wieliczki w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Ogród Doświadczeń Stanisława Lema oraz kopalnię soli w Wieliczce. W drugim dniu pod opieką pani przewodnik odbyliśmy spacer po krakowskiej starówce oraz zwiedziliśmy wzgórze zamkowe i Wawel. Zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

23.06.2022

Dzieci z klasy 3 na zajęciach wykonywały kanapki "witaminki". Użyły do dekoracji i smaku szczypiorku, który wyhodowały w klasowym ogródku, a także warzywa, które przyniosły ze swoich ogródków. Praca przy robieniu kanapek była dla dzieci bardzo satysfakcjonująca, wszystkim bardzo smakowały samodzielnie wykonane kanapki, dzieci zjadły je z przyjemnością.

21.06.2022

Akcja Reinhardt

W dniach od 31 maja do 7 czerwca 2022r. uczniowie kl. VIIIA uczestniczyli w cyklu lekcji historii na temat Akcji Reinhardt – niemieckiej operacji wymordowania Żydów na terenie Generalnego Gubernatorstwa i Okręgu Białostockiego. Zajęcia oparte były o materiały przygotowane przez Muzeum Getta Warszawskiego, a mianowicie film, książkę oraz teksty źródłowe, a całe przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "80 rocznica Aktion Reinhardt (1942-1943)". W kwietniu nasi uczniowie uczestniczyli w pierwszej części tego projektu, czyli prezentacji filmu i uroczystym koncercie w filharmonii lubelskiej. Po zakończeniu całego przedsięwzięcia szkoła otrzymała certyfikat udziału w projekcie.

19.06.2022

Dla Mamy i Taty klasy 1-3

Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich kochanych rodziców. Zapraszamy do ogladania filmu https://youtu.be/6PI1gB-oses

19.06.2022

Matematyczna Gra Terenowa

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w terenowej grze matematycznej. Uczniowie LO Paweł Podolak, Patrycja Romanek i Dawid Bartoszek przygotowali i przeprowadzili grę. Pomagali im koledzy i koleżanki z klasy 2 i 3 LO. Każda klasa szkoły podstawowej typowała osoby które tworzyły drużynę, z klasy 4 i 8A utworzono po dwie drużyny. Każda drużyna otrzymała instrukcję i spis sal w których znajdowały się ukryte ich zadania oraz bony ułatwiające przejść kolejny etap gry. Rozwiązane poprawnie zestawy zadań porządkowali tworząc kod, który po prawidłowym wpisaniu otwierał drzwi do wygranej. Wygrała drużyna która najszybciej przeszła wszystkie etapy gry.
Pierwsze miejsce otrzymała: drużyna klasy 4 i drużyna klasy 7. Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały nagrody. Gratulujemy wygranym i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. Galeria

19.06.2022

Wycieczka do ZOO

W czwartek, 9 czerwca 2022 r., grupa sześciolatków wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do ZOO w Zamościu. Przed wyjazdem rodzice zakupili dla swoich pociech jednakowe czapki, co umożliwiło łatwe rozpoznawanie dzieci w tłumie zwiedzających. Zamojskie ZOO jest jedynym ogrodem zoologicznym we wschodniej Polsce. Jest miejscem hodowli i ochrony ponad 3000 gatunków zwierząt. Po dojechaniu na miejsce dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały i podziwiały wszystkie zwierzęta, które wcześniej oglądały na ilustracjach lub w telewizji. W przerwie zwiedzania był czas na pamiątkowe zakupy i lody. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Wysokiego. Galeria

15.06.2022

Z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty, nasze przedszkolaki przygotowały krótki występ. 

03.06.2022

02.06.2022

23-25 maja 2022 to czas wędrówek po pięknej ziemi podkarpackiej w ramach programu "Poznaj Polskę" 18-osobowa grupa uczniów LO wraz z dwiema opiekunkami zwiedziła m.in. Skansen w Sanoku; Klasztor w Komańczy - miejsce uwięzienia Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego; Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu; Muzeum w Bóbrce; Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Piękno bieszczadzkich krajobrazów mogli zobaczyć i podziwiać wędrując po Połoninie Wetlińskiej oraz płynąc statkiem po Jeziorze Solińskim.

31.05.2022

Kochani Uczniowie,

29.05.2022

DZIEŃ PSZCZOŁY

Jak przystało na grupę „Pszczółek” 20 maja świętowaliśmy „Dzień Pszczoły”. Wszystkie pięciolatki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przemieniły się w żółte pszczółki. Dużo uczyliśmy się o zwyczajach i hierarchii w pszczelim roju, smakowaliśmy miodu, tańczyliśmy i śpiewaliśmy z „Pszczółka Mają", a na koniec pięknie pomalowaliśmy szary ul. W końcu życie pszczół jest barwne i pełne kwietnych zapachów.

24.05.2022

Drodzy uczniowie klas VIII.

20.05.2022

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego.

W dniu 16.05.2022 uczniowie kl. 3, 4 i 5 uczestniczyli w wycieczce do Poleskiego Parku Narodowego. Pierwszym etapem naszej wycieczki było spotkanie z przewodnikiem p. E. Kowalską w Ośrodku Dydaktyczno- Administracyjnym w Urszulinie. Po krótkim wprowadzeniu i zapoznaniu z programem wycieczki udaliśmy się na film „Polesie”. Następnie zwiedziliśmy „Viwarium” z żółwiem błotnym. Kolejnym punktem naszej wycieczki było wyjście na ścieżkę dydaktyczną „Dąb Dominik”, która rozpoczyna się w miejscowości Kol. Łomnica i prowadzi do rezerwatu „ Jezioro Moszne”. Trasa tej ścieżki ukazuje różne typy siedliskowe i pomniki przyrody. Mogliśmy zobaczyć różne osobliwości i unikaty fauny i flory, między innymi brzozę niską, rosiczkę długolistną, wełniankę pochwowatą, bagno zwyczajne, turzyce bagienną, wierzbę lapońską i wiele innych. Następnie udaliśmy się do Muzeum PPN w Załuczu Starym, gdzie podziwialiśmy ekspozycje geograficzno- historyczne, etnograficzne i przyrodnicze. Uśmiechnięci i zadowoleni po przejściu ścieżki udaliśmy się ponownie do Urszulina na pyszny obiadek. Wycieczka należała do bardzo udanych.

16.05.2022

 DZIEŃ OTWARTY 

20.05.2022

20.05.2022

16.05.2022

W teatrze.

Dnia 13.05 uczniowie klas I-III oraz grupa 5 i 6 latków z Przedszkola uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt." Piękna i bestia " .
Dzieci miały możliwość kontaktu z żywym słowem, prawdziwymi kostiumami i scenografią teatralną. Piękna muzyka, taniec i gra świateł, wprowadziły dzieci w świat baśni, przepełniony kolorami, magią i wielką miłością. Dzieci z zapartym tchem oglądały spektakl, który wywarł na nich niesamowite wrażenie i wzbudził mnóstwo emocji. Sceny spektaklu zostaną w pamięci dzieci na długo.

05.05.2022

"Tak, jak gdybyśmy nigdy nie istnieli"

Uczniowie kl.II LO oraz kl.VIII SP uczestniczyli w uroczystości z okazji Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. rocznicę niemieckiej Akcji Reinhardt. W wyniku zaplanowanego przez niemieckiego okupanta ludobójstwa zginęła prawie cała ludność żydowska z Generalnego Gubernatorstwa. Podczas spotkania, które miało miejsce 27.04.2022r. w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, odbył się uroczysty koncert zatytułowany "Tak, jak gdybyśmy nigdy nie istnieli" w wykonaniu Renaty Przemyk, Natalii Niemen, Lilu, Symcha Kellera, Kasi Malejonek, Aleksandry Idkowskiej, Basi Pospieszalskiej, Mony i Darka „Maleo” Malejonka. Przed koncertem miała miejsce premiera filmu dokumentalnego pt."Aktion Reinhardt".

04.05.2022

Konkurs „Gennialne Miejsca”

Paweł Podolak (twórca) oraz Kinga Misztal (tester) przeszli do drugiego etapu w konkursie „Geniallne Miejsca”, który polegał na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat miejscowości, gdzie znajduje się placówka uczniów.
Praca Pawła i Kingi spełniła kryteria 1 etapu konkursu i znalazła się na wspólnej mapie tzw. „Gennialnych Miejsc”.
A czy Ty znasz „Gennialne Miejsca” w gminie Wysokie?

04.05.2022

Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej Dachll

W dniu 29.IV. 2022 r. Alicja Czyżo z klasy 8 ”b” uczestniczyła w jubileuszowej gali laureatów „X DACHL-Lieder” w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy Brandta w Warszawie. Alicja odebrała nagrodę za zdobycie 2 miejsca w konkursie na najpiękniejszą piosenkę niemieckojęzyczną z rąk ambasadorów Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Posła na Sejm RP Pawła Lisieckiego. Nasza laureatka zaśpiewała również nagrodzony utwór „Die Liebe lenkt”. Występ Ali można wysłuchać od 1:24:43 do 1:49:05. https://www.youtube.com/watch?v=CGFIlgp7c9w

02.05.2022

,,Moja Ojczyzna, moja Polska,
Moja Ojczyzna to mój dom,
Którego strzeże Ojciec, Matka
I wiara od lat....’’

02.05.2022

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu prowadzone są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. Przedszkolaki w czasie zajęć przypomninają sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Galeria

29.04.2022

Sprzątanie Gminy Wysokie z ZZOKiem

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w realizację projektu ,,Sprzątanie Gminy z ZZOKiem”. Podjęte przedsięwzięcie miało na celu promowanie i inicjowanie działań edukacyjnych, dzięki którym zwiększy się świadomość mieszkańców gminy odnośnie segregowania śmieci. Fotorelacja

25.04.2022

Zwycięzcy „Turbolandeskunde”

Miło nam poinformować, że w dniu 22.04.2022 r. drużyna reprezentująca nasze LO w składzie: Paweł Podolak, Patrycja Romanek i Zuzanna Zielińska wygrała II etap konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych – „Turbolandeskunde - Niemcy”. Nasi uczniowie będą reprezentować region lubelski w III etapie konkursu, który odbędzie się 5 czerwca w Instytucie Goethego w Krakowie. Licealiści musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu polityki, gospodarki, geografii, kultury oraz historii Niemiec. Paweł, Zuzanna i Patrycja pokonali aż 18 drużyn z województwa lubelskiego.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

22.04.2022

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

22.04.2022

22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

Tegoroczne hasło przewodnie brzmi "Inwestujmy w naszą planetę".

22.04.2022

Klaun Walduś w przedszkolu

21 kwietnia nasze przedszkole odwiedził przesympatyczny klaun Walduś, który bawił nas swoim wesołym repertuarem. Widownia nie tylko z uwaga oglądała występ, ale brała tez czynny udział w niektórych jego sztuczkach, za co każdy ochotnik dostawał coś słodkiego. Zaprezentowane przez gościa śmieszne scenki nie tylko bawiły, ale i uczyły. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i skupieniem oglądały przygotowany program. Dziękujemy klaunowi Waldusiowi za świetną rozrywkę obfitującą w niezapomniane wrażenia. Galeria

21.04.2022

Warsztaty kulinarne

11 kwietnia uczniowie klas I-V uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z cyklu zdrowe żywienie "Zdrowo jemy, żywności nie marnujemy, a odpady segregujemy". Prowadząca wprowadziła uczniów w tajniki zdrowego żywienia- Jedz kolorowo znaczy zdrowo. Przedstawiła piramidę żywienia, zasady komponowania zdrowych posiłków. Zapoznała dzieci z potrzebą i znaczeniem segregowania śmieci. Dzieci podczas warsztatów wykorzystały w praktyce cenne informacje przekazane przez prowadzącą. Uczniowie podzieleni byli na zespoły, z których każdy miał inne zadanie. Jeden zespół przygotowywał koktail owocowo-mleczny, drugi zespól miał za zadanie zrobić twarożek z warzywami przyprawiony ziołami. Trzeci zespół przygotował owocowe szaszłyki. Dzieci wspólnie degustowały swoje smakołyki.
Wszyscy byli bardzo zaangażowani i zadowoleni. Cenne wiadomości przekazane przez prowadzącą zostaną na pewno z dziećmi na całe życie. Galeria

14.04.2022

Wielkanoc to wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze bazie i pierwiosnki.
Tradycją w naszej szkole są występy artystyczne dotyczące Świąt Wielkiej Nocy. Program artystyczny pod opieką wychowawczyń przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III. Uroku całości dodały piękne śpiewy i recytacje oraz wielobarwne stroje naszych artystów. Zapraszamy do obejrzenia występów.
Dzieci z Przedszkola https://youtu.be/FwGtmBuoDs0
Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej https://youtu.be/fNulbu59zaE

14.04.2022

14.04.2022

Gmina Wysokie otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Dzięki temu dofinansowanych zostanie sześć wycieczek szkolnych, zgodnie ze złożonymi wnioskami przez dyrektorów szkół.
Całkowity koszt zadania 66283 zł stanowi suma kwot dotacji celowej oraz finansowego wkładu własnego. Ministerstwo dofinansuje 45974 zł, zaś pozostały koszt poniosą rodzice dzieci biorących udział w wycieczkach.
W ramach programu dofinansowano m.in. wycieczki dla uczniów Zespołu Szkół:
1. Jednodniową wycieczkę do Warszawy uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Wysokiem, koszt całkowity 9 000 zł, dofinansowanie 5 000 zł.
2. Dwudniową wycieczkę do Krakowa uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Wysokiem, koszt całkowity 20 915 zł, dofinansowanie 10 000 zł.
3. Trzydniową wycieczkę w Bieszczady uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Wysokiem, koszt całkowity 18 415 zł, dofinansowanie          3 219 zł.

14.04.2022

Informacja Dyrektora Zespołu Szkół

Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem informuje:

08.04.2022

„WF do góry nogami w Strefie Wysokich Lotów”m, „Klątwa Majów”…
Dnia 31 marca uczniowie klas VIII uczestniczyli w zajęciach sportowych odbywających się w Strefie Wysokich Lotów w Lublinie. Podczas zajęć uczniowie rozwijali koordynację i ogólną sprawność ruchową. Pod opieką trenerów nauczyli się podstaw akrobatyki łącząc sport z zabawą. Po zajęciach udaliśmy się do escape roomu – uczniowie wzięli udział w grze mającej za zadanie rozwiązanie zagadek i opuszczenie pokoi w ciągu godziny. Pokoje o tematyce „W podziemnym laboratorium doktora Frankensteina, Grobowiec Faraona, Klątwa Majów, Diabelski Cyrk, Sherlock Holmes” wywołały ogromne ekscytacje i radość z rozwiązywanych zagadek. Oczywiście czy wycieczka byłaby udana, gdyby nie było najważniejszej atrakcji - McDonalda.
Opiekunami byli pani Edyta Cywińska i pani Grażyna Panek.

06.04.2022

05.04.2022

04.04.2022

Zajęcia z zakresu samoobrony

Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiem informuje, że spotkania organizacyjne oraz pierwsze, zapoznawcze zajęcia treningowe z zakresu samoobrony odbędą się 06.04.2022 r. (środa) o godzinie 17:00 na górnej sali gimnastycznej.
Każde kolejne zajęcia będą się odbywały w czwartki o godzinie 17:00. Przewidywana opłata będzie wynosiła 10 zł., za 2 godziny lekcyjne. Prosimy o zabranie wygodnego stroju sportowego, obuwia, wody i dobrego humoru.

02.04.2022

DZIEŃ BEZ PLECAKA

W piątek 1 kwietnia, który uważany jest za Dzień Prima Aprilis w szkole odbył się Dzień bez plecaka. Uczniowie zamienili tradycyjne tornistry na różne sprzęty, które świadczą o kreatywności i ogromnym poczuciu humoru. Jesteście ciekawi w co spakowali swoje zeszyty i książki? Pękniecie ze śmiechu! Zobaczcie fotogalerię

01.04.2022

Świat roślin Owadożernych

W roku szkolnym 2019/2020 (to nie jest pomyłka:))uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Świat roślin Owadożernych" organizowanej przez firmę GTP HARVEY. W konkursie wzięli udział Martynka Płaszczewska, Alicja Czyżo, Amelka Wróbel i Marek Kozina. Wykonali piękne prace plastyczne roślin owadożernych. W związku z pandemią podsumowanie konkursu odbyło się dopiero 26 marca 2022 roku w Lubelskim Centrum konferencyjnym. Uczniowie otrzymali wyróżnienia i uczestniczyli w festiwalu roślin owadożernych "Atak Gigantów". Festiwal to największa na świecie żywa wystawa. Uczniowie mogli obejrzeć eksponaty z blisko 40 państw. Cała impreza przebiegała w przepięknej scenerii roślin owadożernych. Wszystkim laureatom gratulujemy. Opiekunem konkursu była pani Edyta Cywińska

30.03.2022

Konkurs Turbolandeskunde – Wiedza o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego

Dnia 25 marca odbył się etap szkolny Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND. WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”.
Z przyjemnością informujemy, że do etapu regionalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie :
– Paweł Podolak
– Patrycja Romanek
– Zuzanna Zielińska
Uczniom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
Opiekunem merytorycznym uczniów jest p. Monika Winiarczyk

29.03.2022

Sukces Alicji Czyżo w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL – Lieder – Wettbewerb zakończyła się dla naszej szkoły sukcesem: II miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Alicja Czyżo z klasy „8b”.

28.03.2022

“Wielkanoc po Angielsku z Dwujęzycznym Przedszkolakiem” to projekt edukacyjny skierowany do nauczycieli języka angielskiego pracujących w przedszkolu w całej Polsce. Jest to pierwsza edycja tego projektu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja TVP ABC oraz patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej. Udział w akcji jest bezpłatny. Akcja jest realizowana przez 2 tygodnie na przełomie marca i kwietnia. Tematyka jest związana ze świętami Wielkiej Nocy. GALERIA

28.03.2022

BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ – OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE W KWOCIE PONAD 60 TYS. ZŁ DO ZAKUPU POMOCY DYDAKTYCZNYCH W RAMACH PROGRAMU RZĄDOWEGO „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

28.03.2022

23.03.2022

Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiem informuje, że planowane są zajęcia treningowe z zakresu samoobrony prowadzone przez wysoko wykwalifikowanego instruktora. Zachęcamy do wzięcia udziału zarówno dzieci, młodzież jak i rodziców.
Chęć udziału w zajęciach można zgłosić e-mailem zswysokie@o2.pl, telefonicznie 84 682 62 16 lub osobiście w sekretariacie szkoły do dnia 31. 03. 2022 r. Opłata zależeć będzie od liczby uczestników.

23.03.2022

Przedszkolaki witają Wiosnę.

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

22.03.2022

21.03.2022

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

W dniu 18 marca 2022r. w Jabłonnie na hali sportowej odbyły się również zawody w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn szkolnych, które zostały podzielone do dwóch grup – A i B. Chłopcy reprezentujący nasza szkołę odnieśli zwycięstwo we wszystkich meczach grupy A, końcowa punktacja to III miejsce w powiecie.

21.03.2022

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

W dniu 17 marca 2022r. Szkolna drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół w Wysokiem wzięła udział w zawodach, które rozgrywały się na szkolnej hali sportowej w Jabłonnie. Do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn z całego powiatu lubelskiego.
Zawody odbywały się systemem gry „każdy z każdym” w wyniku czego „nasze siatkarki” po rozegraniu wszystkich meczy poniosły tylko jedną porażkę. Końcowa klasyfikacja rozgrywek uplasowała zespół naszej szkoły na II bardzo wysokim miejscu w powiecie lubelskim.

21.03.2022

Niezwykłe spotkanie z Marią Konopnicką

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Marii Konopnickiej W związku z przypadającą w tym roku 180. rocznicą urodzin Marii Konopnickiej, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rok 2022 ustanowił rokiem tej popularnej pisarki, poetki, tłumaczki, publicystki, autorki wierszy dla dzieci, ale także osoby zaangażowanej w problematykę polskiego pozytywizmu.
Z tej okazji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokiem prezentowana była wystawa „W świecie przyrody i baśni z Marią Konopnicką”, przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie.
16 marca 2022 roku uczniowie z trzech klas: III, IV i V Szkoły Podstawowej w Wysokiem uczestniczyli w spotkaniu z „współczesną” Marią Konopnicką, w którą wcieliła się Ewa Nieściór – st. kustosz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie, która ucharakteryzowana, w stroju z epoki, opowiadała o swoim życiu i twórczości. Pani „Konopnicka” przeczytała jeden ze swoich wierszy, a także odpowiadała na pytania. uczniów.
Uczniów zachwyciła postać pisarki, która zaprezentowała się jako zwyczajna kobieta, która zmagała się z licznymi problemami, ale zawsze dążyła do celu.

20.03.2022

Informujemy, iż ze względu na rekolekcje wielkopostne, na prośbę Księdza Proboszcza, w dniach 24 – 25 marca 2022 r. (czwartek - piątek) szkoła udostępnia możliwość wzięcia w nich udziału uczniom. W tych dniach odbędą się 4 pierwsze lekcje, a następnie dzieci pod opieką nauczycieli udadzą się do kościoła parafialnego wg następującego harmonogramu:
W dniu 24 marca 2022 roku uczniowie pod opieką nauczycieli udają się do kościoła parafialnego na godz. 11.30.
W dniu 25 marca 2022 roku:

17.03.2022

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.

Nieskończona i oryginalna na tyle, żeby stać się tematem wierszy – taka właśnie jest liczba Pi, której święto przypada 14 marca. Ten dzień jest nazwany Międzynarodowym Dniem Liczby Pi.
Uczniowie z naszej szkoły podstawowej i liceum po raz pierwszy zaangażowali w obchody tego święta. Poznali krótką historię tej liczby, nazywaną również stałą Archimedesa albo Ludolfiną. Dowiedzieli się, co to są Pi-ematy, czyli kto z pamięci wyrecytował najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego. Poznali także, że Wisława Szymborska (laureatka Literackiej Nagrody Nobla) liczbie Pi poświęciła jeden ze swoich wierszy. W tym dniu samodzielnie „mierzyli” liczbę Pi. Za pomocą centymetrów krawieckich albo sznurka czy linijki dokonywali pomiaru obwodu koła i jego średnicy. Wszystkie dane uzyskane przez uczniów były obliczane na kalkulatorze z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku – pojawiło się nawet kilka wyników 3,14. Układali jak najwięcej wyrazów zawierających Pi.
Kolejnym etapem obchodów święta liczby Pi było rozstrzygnięcie konkursów i wyłonienie laureatów.

13.03.2022

W roku szkolnym 2021/ 2022 nauczyciele języka angielskiego: p. Joanna Ostrowska i p. Aleksander Werpuczyński realizowali innowację pedagogicznej z języka angielskiego z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu Insta.Ling dla szkół.
Głównym celem innowacji była poprawa jakości kształcenia, rozwijanie kompetencji kluczowych- językowych i informatycznych oraz zdobywanie wiedzy i umiejętności w sposób kreatywny i atrakcyjny dla uczniów. Największą zaletą pracy z programem Insta.Ling jest to, iż uczniowie zdobywają wiedzę w sposób kreatywny, wzbogacając zasób słownictwa w przyjaznej atmosferze, bez zbędnego stresu.
Zdecydowana większość uczniów chętnie pracowała z Programem i w znaczący sposób poprawiła znajomość słownictwa z języka angielskiego.

11.03.2022

Zimowy Obóz Sportowy Krasnobród 2022r

W dniach 14 – 18 lutego uczniowie Zespołu Szkół im. St. Staszica w Wysokiem uczestniczyli w Obozie Sportowym w Krasnobrodzie.
Każdego dnia odbywały się zajęcia sportowe ukierunkowane na piłkę nożną chłopców i piłkę ręczną dziewcząt. Uczestnicy doskonalili umiejętności pływackie na basenie w Tomaszowie Lubelskim i w Zamościu. W czasie wolnym wszyscy mieli okazje mile i aktywnie spędzić czas na lodowisku, w kinie oraz podczas zajęć tanecznych. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Ostatniego dnia uczestnicy za wytrwałość otrzymali pamiątkowe czapki z logo klubu.
Organizatorem obozu był Uczniowski Klub Sportowy Wysoczanka Wysokie, opiekę sprawowali oraz prowadzili zajęcia: Marcin Szoździński , Grzegorz Bobak, Dagmara Spodar. Galeria

11.03.2022

10.03.2022

Dzień Kobiet

We wtorek 8 marca jak co roku obchodziliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia wszystkie dziewczynki czuły się wyjątkowo. Były życzenia, upominki i słodkości. Samorząd uczniowski z okazji Dnia Kobiet przygotował dla swoich koleżanek drobne niespodzianki. Oprócz tradycyjnych życzeń dziewczynki brały udział w losowaniu bonów podarunkowych. Można było wygrać życzenia, zwolnienie z klasówki lub obowiązku wykonania pracy domowej( w dowolnie wybranym czasie, przed końcem roku szkolnego). Pomysł okazał się trafiony, o czym mogły świadczyć uśmiechy na buziach.

09.03.2022

PROJEKT KLASY IV

Na początku marca w klasie IV odbyło się podsumowanie pracy nad projektem „W świecie Narnii”. Projekt był realizowany na podstawie lektury „Opowieści z Narnii”. Ze względu na ryzyko pandemii, uczniowie pracowali w wybranych przez siebie grupach lub samodzielnie. Ich zadaniem było przygotowanie swojej wizji Narnii, zgodnej z tekstem lektury. Uczniowie, wykorzystując różne materiały, wykonali plakaty, makiety, była też gra planszowa. Wszystkie prace zaskakiwały pomysłowością oraz dbałością o szczegóły. Galeria

08.03.2022

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów -
uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet

08.03.2022

POMAGAMY UCHODŹCOM

W związku z trudną sytuacją w Ukrainie i koniecznością udzielania pomocy ludności cywilnej, SU zorganizował akcję zbierania darów dla potrzebujących, uciekających przed wojna Ukraińców. W ramach akcji zbierano: żywność, artykuły higieniczne, środki higieny osobistej, słodycze. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów i ich rodziców. Zebrane dary przekazano potrzebującym.
Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu, dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły składają serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję pomocy.

07.03.2022

07.03.2022

Drodzy Rodzice i Uczniowie klas VII i VIII

Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia”.
W ramach tej akcji Uczniowie klas VII i VIII oraz ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.
Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.
Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 7 do 11 marca 2022 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.
Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:
1) 781 701 533
2) 500 303 388
3) 509 731 851
4) 736 231 037
5) 883 848 356
6) 533 315 190
7) 668 356 436
Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2022/2023 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php

07.03.2022

Podziękowania

W grudniu 2021r. Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu zaangażował się m.in. w zbiórkę na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Zbierano słodycze, zabawki, książki, artykuły szkolne. Dary te przekazano pacjentom szpitala jako upominki świąteczne. W marcu 2022r Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie przekazali piękne podziękowania.
SU oraz SzKW dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję.

04.03.2022

W związku z problemami w dostawach oleju opałowego do kotłowni szkolnej proszę wszystkich o ubieranie się cieplej na pobyt w szkole.
Z wiadomych przyczyn jesteśmy zmuszeni do oszczędzania opału, ponieważ nie ma gwarancji nieprzerwanej dostawy. Proszę o zrozumienie.

03.03.2022

Konkursy szkolne- Liczba PI

Zapraszamy uczniów w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem do wzięcia udziału w konkursach organizowanych w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby PI, który obchodzony jest 14 marca. Szczegóły

02.03.2022

Dzień Piegów

1 marca grupa Pszczółek świętowała Dzień Piegów. Jest to święto nie tylko wszystkich „piegusów” ale także dzień tolerancji i szacunku dla wszelkiej inności, dla ludzi o innym kolorze skóry, włosów oraz dla osób niepełnosprawnych. Najpopularniejszymi postaciami literackimi, które szczyciły się swym i piegami są oczywiście Pippi i Pan Kleks. Dzieci zapoznały się z nimi oraz nauczyły wierszyka.

01.03.2022

Mecze kontrolne UKS „Wysoczanka” Wysokie

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wysoczanka” Wysokie rozpoczęli w miesiącu lutym przygotowania do wiosennej Ligi Trampkarza. Więcej

24.02.2022

Bezpieczeństwo uczniów w szkole i w przedszkolu

Po kilkutygodniowym okresie nauki zdalnej uczniowie powrócą do zajęć stacjonarnych w szkołach i placówkach. Aby minimalizować ryzyko zakażenia, niezbędne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zaleceń sanitarnych. Ważne jest także obserwowanie objawów chorobowych u dziecka i odpowiednie reagowanie w takiej sytuacji.

23.02.2022

Drogi ósmoklasisto!

Przed Tobą trudna decyzja. Wybierasz szkołę, w której będziesz zdobywać wiedzę i chcesz odnieść sukces, ale także oczekujesz życzliwości, poszanowania wartości i Twojego indywidualizmu.

13.02.2022

Drodzy Uczniowie,
rozpoczęły się ferie zimowe – czas odpoczynku po mijającym półroczu nauki w szkole.
Niech ten wolny czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy miłych wrażeń i ciekawych przeżyć. Wypoczywając, cieszcie się z poznawania nowych miejsc i ludzi, realizujcie swoje plany i rozwijajcie zainteresowania.
Pamiętajcie, że udane ferie to przede wszystkim bezpiecznie spędzony wolny czas, dlatego przypominam, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa, zarówno w domu, jak i podczas zorganizowanego wypoczynku.
Drodzy Uczniowie, życzę zdrowych i bezpiecznych ferii, zimowej aury, a także regeneracji sił i odpoczynku. Wróćcie do swoich szkolnych obowiązków zdrowi, pełni nowej energii, uśmiechnięci i wypoczęci.

13.02.2022

13.02.2022

Bal karnawałowy w Przedszkolu

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 10.02.2021r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balowe sale. Relacja zdjęciowa.

11.02.2022

10.02.2022

Dnia 9 lutego obchodziliśmy w grupie Pszczółek Międzynarodowy Dzień Pizzy. Mimo, iż nie jest to zbyt popularne święto, a pizza nie jest potrawą znajdującą się w piramidzie zdrowego żywienia, to raz do roku robimy wyjątek dla tego dania, bo trudno doprawdy znaleźć dziecko, które by jej nie lubiło . Poza tym mieliśmy okazję poznać Włochy i Neapol, który przez wielu uznawany jest za światową stolicę pizzy.

08.02.2022

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego zadaniem jest również zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci.

06.02.2022

02.02.2022

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Bychawie zaprasza do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym.

28.01.2022

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

30.01.2022

Wizyta sześciolatków w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokiem.

Zainteresowania czytelnicze trzeba rozbudzać u dzieci od najmłodszych lat. W tym celu, dzieci z oddziału przedszkolnego „Żabki”, odwiedziły pierwszy raz bibliotekę.

27.01.2022

27.01.2022

27.01.2022

27.01.2022

Halowy turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców

W ramach zajęć pozalekcyjnych na sali sportowej w ZS w Wysokiem odbył się turniej halowej piłki nożnej.

25.01.2022

Nauczanie zdalne

 Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora uczniowie klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz klasy licealne w dniach 26.01. 2022r -28.01.2022r będą realizować zajęcia w trybie zdalnym.

21.01.2022

Rekrutacja do szkoły podstawowej i przedszkola

Już wkrótce ruszy postępowanie rekrutacyjne do szkoły podstawowej i przedszkola na rok szkolny 2022/2023.
Nabór do przedszkola, którego organem prowadzącym jest gmina Wysokie ruszy 24 stycznia i potrwa do 18 marca. Od 24 stycznia do 31 stycznia rodzice mogą składać deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023. Natomiast składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola potrwa od 1 lutego do 28 lutego.
W przypadku naboru do pierwszej klasy szkoły podstawowej rekrutacja trwać będzie od 1 lutego do 18 marca. Składanie wniosków od 1.02.2022r. do 14.02.2022r.

22.01.2022

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat darmowej aplikacji mOchrona służącej do ochrony rodzicielskiej i wspierającej rodziców w ustalaniu reguł dotyczących korzystania z urządzeń z dostępem do sieci. więcej

21.01.2022

Przedszkolaki dla Babci i Dziadka

21 stycznia 2021r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Niestety nie mogliśmy zaprosić do przedszkola babć i dziadków naszych przedszkolaków więc przedszkolaki zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze, które dla Państwa nagraliśmy. Życzymy miłego odbioru! https://youtu.be/o78ecI5LXx4 

21.01.2022

12.01.2022

II MIĘDZYGMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Konkurs odbędzie się 30 stycznia 2022 roku o godz. 14.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Więcej

10.01.2022

06.01.2022

„Jasełka” w wykonaniu przedszkolaków

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia jasełek przedstawionych przez dzieci z Przedszkola w Wysokiem. Wszystkie dzieci wzięły udział w występie z wielkim zaangażowaniem. Kochane dzieci – jesteście wspaniałe.
Specjalne podziękowania kierujemy do Rodziców. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w podjęte przez nauczycielki przedsięwzięcie. Dziękujemy za troskę o stroje dla dzieci. Szczególnie dziękujemy za wszelkie dobre słowa (te wypowiedziane i wypisane), które były wielkim wsparciem w naszej pracy.
Zapraszamy do obejrzenia występu:https://youtu.be/xyLXVSbJVgU 

29.12.2021

Szanowni Państwo,w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem na Święta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 7 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata. Dziękujemy za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!

23.12.2021

22.12.2021

Dla Was od Nas...

Podczas zajęć w przedszkolu, lekcjach plastyki w szkole podstawowej, jak i na świetlicy szkolnej powstawały kartki, które w tym roku przekazaliśmy z życzeniami emerytowanym nauczycielom i dzieciom przebywającym w Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

20.12.2021

Przedszkolaki uczą się i bawią w Akademii KICI KOCI  Zobacz

20.12.2021

Z wizytą w GOK-u

W piątek 17 grudnia dzieci z klasy 3 były w Gminnym Ośrodku Kultury i uczestniczyły w warsztatach plastycznych o tematyce świątecznej. Uczniowie wykonali piękne skrzaty bożonarodzeniowe, które będą ozdobą domów oraz świąteczne kartki. Dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone z wytworów swojej pracy.

16.12.2021

Wyniki konkursu

14.12.2021

MIKOŁAJKI SU

6 grudnia SU zorganizował dwie akcje charytatywne, mające na celu zgromadzenie środków na działalność samorządu oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu.

13.12.2021

Zajęcia sportowe w parku trampolin.

8 grudnia klasa 4 i 5 wyjechała na zajęcia sportowe do parku trampolin w Lublinie.
Podczas zajęć w wyjątkowy sposób rozwijana jest koordynacja i ogólna sprawność ruchowa.
Zajęcia sportowe składały się z szeregu aktywności dostosowanych do wieku i sprawności fizycznej grupy.
Trenerzy zadbali o bezpieczeństwo oraz dopasowali gry i zabawy na trampolinach do wieku uczestników tak, aby zintegrowały one grupę i sprawiły dużo frajdy.
Dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszył się ogromny basen z kulkami oraz znajdująca się w nim interaktywna ściana z kilkudziesięcioma grami zręcznościowymi.
W strefie dmuchanych atrakcji pokonywali tor przeszkód, ogromną zjeżdżalnię, 2 tory bungee run, wymiatacz oraz ścianki wspinaczkowe! A to wszystko dmuchane!

12.12.2021

W sali zabaw FIKU-MIKU

W środę, 8 grudnia dzieci z klas 1 - 3 wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Fiku - Miku” w Lublinie. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, zjeżdżalnie, baseny z kulkami ,bujaki … Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną , ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i co najważniejsze – radosnej zabawy.
Szalona zabawa w tunelach, na zjeżdżalniach i w basenach z kolorowymi piłkami minęła bardzo szybko, a nawet - za szybko. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnej wizyty :-) Galeria

09.12.2021

Komunikat dotyczący nauki zdalnej od 20 grudnia 2021

Szanowni Państwo,
w związku z utrzymującą się wysoką liczbą nowych zakażeń oraz pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa Ministerstwo Zdrowia w dniu 7 grudnia 2021 r. ogłosiło zawieszenie nauczania stacjonarnego w szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych na okres od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. Przedszkola i żłobki pracują w trybie stacjonarnym. Po tym okresie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wrócą do nauki stacjonarnej.

09.12.2021

09.12.2021

Wpłaty na Radę Rodziców i numer konta

Drodzy Państwo!
Szkolna Rada Rodziców zwraca się z prośbą o wpłaty na Komitet rodzicielski na rok szkolny 2021/2022.
Sugerowaną kwotą jest: 50 zł na pierwsze dziecko z rodziny i 40 zł na drugie, każde kolejne zwolnione.
Przypominamy, że składki te są dobrowolne, pamiętajmy jednak, że pieniądze wracają w ciągu roku szkolnego do naszych pociech pod różnymi postaciami.

07.12.2021

Jak co roku, 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Już od samego rana dzieci pięknie wystrojone z podekscytowaniem nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, zwiastującego przyjście długo wyczekiwanego gościa.

06.12.2021

Zachęcamy rodziców oraz nauczycieli do zapoznania się z biuletynem NFZ „Ze Zdrowiem”

02.11.2021

FILM Promujący Akcję w wykonaniu uczniów klasy 6 

01.12.2021

30.11.2021

Mistrzostwa Powiatu Lubelskiego w pływaniu.

Dnia 25.11.2021 r. w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się zawody powiatowe w pływaniu dziewcząt i chłopców organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Bardzo dobry wynik uzyskała Aleksandra Niećko, zajmując II miejsce w powiecie lubelskim. Ola przepłynęła stylem grzbietowym dystans 50 m w czasie 45,75s. Jej młodsza koleżanka Oliwia Sobstyl zajęła VIII miejsce w swojej kategorii wiekowej, uzyskując czas 62,53s.
Gratulujemy dziewczętom udanego startu w zawodach.

29.11.2021

Zabawy andrzejkowe w Przedszkolu.

W czwartek 25 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W każdej grupie dzieci chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Ustawiały buty by przekonać się kto pierwszy się ożeni, kręciły butelką by poznać jaki zawód będą w przyszłości wykonywały, przebijały serca aby poznać imię wybranki. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, zabawami ruchowymi z chustą animacyjną i różnymi konkursami. To był wspaniały czas czarów i radości. Galeria

29.11.2021

Wycieczka na Majdanek

W dniu 25 listopada 2021 roku klasa VIIIA i VIIIB udały się na wycieczkę do Państwowego Muzeum na Majdanku. Uczniowie zwiedzali były niemiecki obóz koncentracyjny i zagłady, przez który przeszło ok. 150 tysięcy ludzi. Niemcy zamordowali tutaj ok. 80 tysięcy osób różnych narodowości. Młodzież miała okazję zapoznać się z historią obozu, obejrzeć miejsca przetrzymywania więźniów, miejsca kaźni, usłyszeć o nieludzkich warunkach, w jakich musieli przebywać. Wycieczka była żywą lekcją historii, która dostarczyła uczniom zarówno wiedzy, jak i refleksji na temat okrucieństwa wojny.
Organizacja wycieczki: Monika Puchała, Krzysztof Łazur. Galeria

28.11.2021

Nasza Szkoła bierze udział w kampanii edukacyjno – charytatywnej, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży.

28.11.2021

Misie duże i małe, kolorowe i puchate gościły dziś w naszym przedszkolu. Pluszaki świętowały swój wyjątkowy dzień, o co postarała się pani Kasia Szkutnik – organizatorka imprezy. Przedszkolaki zostały zaproszone do różnych zabaw i pląsów, uczyły się rymowanek i śpiewały piosenki o misiach. Dzień był pełen śmiechu i radości. Nigdy jeszcze nie było w przedszkolu aż tylu solenizantów. GALERIA

26.11.2021

Podziękowanie za udział w akcji

Szanowny Panie Dyrektorze, w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

26.11.2021

Konkurs rozstrzygnięty

 Podsumowanie szkolnego konkursu ,,Dobranocki z dawnych lat". Szczegóły

26.11.2021

 GOK w Wysokiem zaprasza do udizłu w konkursie  na ,,Kartkę Bożonarodzeniową"

24.11.2021

Kartka dla obrońców granic

Dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej dołączyli do akcji przygotowania kartek z pozdrowieniami i wyrazami wsparcia dla żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy pełnią służbę na naszej wschodniej granicy. Organizatorem przedsięwzięcia jest lubelska Fundacja Niepodległości. Patronem medialnym akcji jest Radio Lublin.

24.11.2021

Wyniki konkursu

21.11.2021 r. nasi uczniowie wzięli udział w II Międzygminnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej, organizowanym przez GOK w Wysokiem.

22.11.2021

22.11.2021

18.11.2021

Sukces naszej uczennicy

Uczennica klasy III Zuzanna Batyra zajęła drugie miejsce jesiennym konkursie plastycznym " Jesienny pociąg" zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bychawie.

17.11.2021

Pasowanie na ucznia

29 X 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły.

16.11.2021

Wspominienie lata

Młodzi piłkarze UKS „Wysoczanka” Wysokie przebywali na obozie piłkarskim w Krasnobrodzie w dniach od 29.07 do 03.08.2021r.  Po każdych zajęciach chłopcy odpoczywali i relaksowali się na zewnętrznym basenie, który znajdował się Ośrodku wypoczynkowym u Buzunów.

10.11.2021

W tym roku po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji MEN „Szkoła do hymnu”. W dniu 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 przedszkolaki, a także uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum, ubrani w barwy narodowe odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

10.11.2021

Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada, jak co roku, obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie z klas V, VI, VII i VIIIa przygotowali przedstawienie pod hasłem „Podróż przez historię…” Ze względu na pandemię, nie odbyło się ono w tradycyjnej formie z udziałem całej społeczności szkolnej, lecz dla zachowania bezpieczeństwa został nagrany film. Zapraszamy do obejrzenia (link). Można też obejrzeć zdjęcia (galeria)

09.11.2021

Pismo  Lubelskiego Kuratora Oświaty dotyczące zasad korzystania z opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży. Więcej

08.11.2021

Z wizytą w Gminnej Bibliotece

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 3 odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, na których wykonywały róże z liści klonu i tworzyły jesienny bukiet do swojej sali lekcyjnej. Oglądały odnowione wnętrze biblioteki i wysłuchały pogadanki na temat księgozbioru wygłoszonej przez p. Urszulę Kalińską. Dzieci po zajęciach były bardzo zadowolone i chętne do ponownego odwiedzenia biblioteki.

08.11.2021

Wykaz bezpłatnych telefonów - przydanych infolinii, z zakresu wsparcia psychologicznego i poradnictwa

05.11.2021

05.11.2021

ŚWIATOWOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

31.10.2021

INTERNETOWA PLATFORMA SPECJALISTYCZNO-DORADCZA

Szanowni Państwo!
Ruszył Program wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów, rodziców i nauczycieli finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

30.10.2021

#SzkołaPamięta

W ostatnim tygodniu nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
W związku z tym uczniowie naszej szkoły udali się na cmentarz w Wysokiem, aby odwiedzić i uporządkować groby spoczywających tam żołnierzy, a także osób cenionych i związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej oraz zapalić znicze. W szkole przygotowane zostały gazetki tematyczne związane z wydarzeniami II wojny światowej oraz nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Galeria

30.10.2021

INFORMACJA DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ IM. ST. STASZICA W WYSOKIEM Z REALIZACJI ZADAŃ OŚWIATOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021. więcej

29.10.2021

Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

28.10.2021

W dniach od 09.10 do 25.10.2021 w Naszej świetlicy szkolnej odbył się Kiermasz książek Księgarni Tuliszków. Można było zakupić różnokolorowe książeczki, powieści dla dzieci i młodzieży, wiele kolorowanek, łamigłówek i krzyżówek, encyklopedii a także repetytoria dla klas ósmych. Jednym zdaniem - dla każdego coś fajnego. Wiele z nich zasiliło zbiory świetlicy szkolnej, żeby w razie potrzeby zapełnić czas wolny oczekującym na odwozy.

28.10.2021

25.10.2021

Wyniki konkursu plastycznego „Jesień w oczach dziecka”.

W konkursie zorganizowanym przez GOK w Wysokiem wzięło udział 36 uczniów ZS w Wysokiem. 22 prace zostały odrzucone ponieważ były niezgodne z regulaminem konkursu.
Wyniki konkursu:

25.10.2021

Smacznie i zdrowo

W książkach kucharskich można znaleźć różne przepisy kulinarne na różne okazje. W piątek 22 października dzieci z klasy 3 robiły tradycyjną surówkę z kiszonej kapusty z warzywami. Dzieci bały się smaku surowej cebuli, po wykonaniu surówki stwierdziły, że wszystkie warzywa smakują wybornie. Uczyliśmy się również w jaki sposób konserwować żywność na zimę. Urządziliśmy wystawkę z przetworów wykonanych przez dzieci i rodziców. Było smacznie i zdrowo! GALERIA

19.10.2021

Projekty czytelnicze realizowane w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem w roku szkolnym 2021/22 więcej

18.10.2021

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza dla nauczycieli, uczniów i rodziców, która powstała w ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest dostępna pod adresem https://pwpp.uksw.edu.pl/

14.10.2021

14.10.2021

13.10.2021

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Oświaty,

13.10.2021

Dzień Edukacji Narodowej

W środę 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z klasy3 przygotowały dla swojej wychowawczyni przedstawienie pt. "Niespodzianka". Samodzielnie wykonały laurki i napisały życzenia. galeria

24.09.2021

Podsumowanie AKCJI „KREDKOBRANIE”

W dniach 28 – 30.09.2021r. Szkolny Klub Wolontariatu prowadził zbiórkę przyborów szkolnych i artykułów plastycznych w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Kredkobranie”. W akcję zaangażowali się uczniowie oraz nauczyciele zespołu szkół. Zebrano łącznie 380 sztuk różnego typu artykułów szkolnych, które wysłano na adres Fundacji Ignatianum. Zebrane w czasie akcji artykuły zostaną przekazane dla dzieci i młodzieży mieszkających na Litwie i Ukrainie. Wszystkim zaangażowanym w akcję - dziękujemy.

07.10.2021

Wyjazd do teatru

Po bardzo długiej przerwie, 5 października uczniowie klas I - III znowu wyruszyli na ścieżkę poznawania literatury dziecięcej dzięki projektom teatralnym.
Tym razem w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dzieci obejrzały sceniczną adaptację „ Jasia i Małgosi” według J.W. Grimm przygotowaną przez Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Miały okazję odbycia wędrówki po magicznym lesie i wspólnie z aktorami wypróbować działanie zaklęcia:

05.10.2021

XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 11. edycja akcji odbyła się 1 października 2021. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

02.10.2021

Czy znasz zasady bezpiecznego przebywania w gospodarstwie rolnym?

30.09.2021

Z okazji tego dnia niezwykłego
życzymy WAM CHŁOPCY wszystkiego najlepszego,
wiele uśmiechów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy.

24.09.2021

„Myślę, więc nie śmiecę”

Zakończyła się zaplanowana na 17 – 19 września 2021 r. 28. akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. W tegorocznej edycji pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę” wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

24.09.2021

Dzień Marchewki

Po raz kolejny nasze przedszkolaki obchodziły „Dzień Marchewki”. Celem naszego świętowania było kształtowanie nawyków prozdrowotnych oraz zachęcenie do spożywania warzyw zarówno surowych, jak i przetworzonych. Wszystkie nasze działania były tego dnia związane z marchewką, Kolorem dominującym był oczywiście pomarańczowy. Były zabawy muzyczno- ruchowe, robiliśmy surówki z marchwi i jabłka, piliśmy soki i jedliśmy marchew na surowo. Na deser było nawet ciasto marchewkowe. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.

15.09.2021

Zajęcia na basenie-informacja

Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiem informuje, że zajęcia na basenie, w I semestrze roku szkolnego 2020/2021, będą prowadzone w każdą środę w godzinach:

09.09.2021

Narodowe Czytanie 2021

Już po raz X, uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem uczestniczyli w akcji Narodowe Czytanie. W tym roku przedstawiciele klasy II i III liceum oraz nauczycielka języka polskiego, Maria Kalińska, czytali akt I sztuki G. Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”; akt III - czytali przedstawiciele władz gminy, pracownicy GBP oraz GOK w Wysokiem.
Akcja odbyła się w parku 8 września 2021r., w parku w Wysokiem. Z tej okazji przygotowano gazetkę okolicznościową oraz wystawkę różnych wydań sztuki „Moralność Pani Dulskiej”.
Wszyscy czytający otrzymali podziękowania oraz pamiątkowe zakładki do książek. Akcję zorganizowano we współpracy z GBP w Wysokiem i zgłoszono do Biura Prezydenta RP, patrona honorowego.

03.09.2021

Całodobowa infolinia ,,POMAGAMY"

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa.

24.09.2021

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

24.09.2021

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów klas 1-8 Szkoły Podstawowej oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego