Aktualności 2019/2020


31.08.2020

List Dyrektora Zespołu Szkół z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

 

 

 

Szanowni Państwo
      rok szkolny 2020/2021 rozpoczyna się w sytuacji kiedy nasza rzeczywistość podporządkowana jest epidemii. Tak jak życie codzienne, tak i funkcjonowanie naszej szkoły, musi podlegać nowym zasadom. Wszystkim nam zależy na tym, by nauka i praca w naszej szkole odbywała się w bezpiecznych warunkach. Dziękuję władzom gminy za podejmowane działania, które to zapewniają.
       Państwa nauczycieli proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na przestrzeganie wśród uczniów zasad higieny osobistej i rekomendowanych zachowań.
        Pamiętajmy, że dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego zbiega się z 81. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że świadome społeczeństwo nie może zapomnieć o ofiarach wojny, a jej doświadczenie powinno być przestrogą dla współczesnego świata. Wspomnienie tych wydarzeń niech stanie się źródłem wychowawczego przesłania.
Drodzy uczniowie
        po dłuższym okresie nieobecności w szkole, związanej nie tylko z wakacyjnym wypoczynkiem, wierzę, że pełni energii i zapału podejmujecie obowiązki szkolne. Życzę Wam, a szczególnie pierwszoklasistom, którzy rozpoczynają przygodę z nauką, aby szkoła była miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa. Wierzę, że każdy dzień spędzony w szkole będzie czasem zdobywania wiedzy, przynoszącym nowe doświadczenia i umiejętności, które umożliwią osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji.
       Tegoroczny powrót wymaga od Was więcej samodyscypliny i odpowiedzialności. Ważne jest, abyście zrozumieli, że nowe zasady obowiązujące w nasze szkole mają zapewnić Wam jak najlepsze bezpieczeństwo. Proszę, abyście ich skrupulatnie ich przestrzegali, bo w ten sposób wykażecie się odpowiedzialnością za siebie i innych. Na początku tego roku szkolnego życzę Wam ciekawych lekcji, poznania nowych wiadomości, zdobycia kolejnych umiejętności i radości z osiągniętych sukcesów.

Wszystkim życzę spokojnego i dobrego roku szkolnego 2020/2021.

 

Andrzej Stańczyk
Dyrektor Zespołu Szkół

28.08.2020

INFORMACJE ORGANIZACYJNE DOTYCZĄCE INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Szanowni Państwo,
W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemiologiczny i związane z tym ograniczenia, rezygnujemy z uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2020/2021 .

28.08.2020

18.08.2020

Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem informuje, że komisja rekrutacyjna, która obradowała 17 sierpnia 2020r. zweryfikowała wnioski kandydatów o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem.
W wyniku prac komisji, wszyscy kandydaci zostali przyjęci do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem na rok szkolny 2020/2021.
Jednocześnie dyrektor informuje o 10 wolnych miejscach, na które mogą się zgłosić kandydaci, którzy w roku szkolnym 2019/2020 ukończyli szkołę podstawową.

12.08.2020

Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem informuje, że wszystkie osoby, które złożyły wniosek do Liceum Ogólnokształcącego, w wyniku rekrutacji zostały zakwalifikowane do klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem na rok szkolny 2020/2021.

30.07.2020

Ósmoklasisto! Absolwencie!

28.07.2020

Informacja dla rodziców dzieci w wieku 3-6 lat, którzy złożyli wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2020/2021.

25.06.2020

List Dyrektora Zespołu Szkół im. S. Staszica w Wysokiem na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Rok trudny ze względu na epidemię. Musieliśmy kontynuować naukę z daleka od siebie, organizując od nowa otoczenie, mierząc się z nowymi wyzwaniami, problemami natury technicznej, gdzie komunikacja nabrała nowego wymiaru. Wszyscy musieliśmy odnaleźć się w nowej rzeczywistości, która wymagała od nas wielu wyrzeczeń, konsekwencji i mobilizacji.
Nauczycielom składam wyrazy uznania za trud oraz wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży naszej szkoły. Szczególnie dziękuję za te kilka ostatnich miesięcy, podczas których wykazaliście się zrozumieniem zaistniałej sytuacji, a przede wszystkim kreatywnością       w prowadzeniu nauki zdalnej.
Słowa podziękowania kieruję do Rady Rodziców i wszystkich Rodziców, którzy wspierając działania szkoły, służą swoją radą i pomocą. Wasze wsparcie ma niezwykłe znaczenia nie tylko dla wyników nauczania, ale także dla atmosfery środowiska szkolnego.
Dziękuję, że w ostatnim czasie wykazaliście się ogromną cierpliwością, niekiedy mierząc się z trudną rolą Nauczyciela. Jestem przekonany, że szkolne osiągnięcia Państwa dzieci stanowić będą powód do dumy i zadowolenia, a trud wychowawczy zaowocuje ich pomyślną przyszłością.
Uczniom gratuluję wszystkich indywidualnych sukcesów i osiągnięć. W ostatnim czasie spotkaliście się z nowym sposobem nauczania – nauką zdalną, która wymagała od Was dużej konsekwencji i pracy. Wykazaliście się dojrzałością, zrozumieniem sytuacji, ale przede wszystkim pokazaliście, że „chcieć to móc”. Daliście radę! Za co Wam serdecznie dziękuję!
Szczególne słowa kieruję ku absolwentom. Dziewięć lat temu po raz pierwszy zabrzmiał dla Was głos dzwonka naszej szkoły. To w tej szkole wszyscy zostaliście pasowani na uczniów. Przez 9 lat byliście blisko nas, a teraz odchodzicie w nową – na razie – nieznaną przestrzeń przyszłości.
Moment pożegnania to trudna chwila, ale także wspaniała, bo oto rozpoczyna się coś nowego. Dlatego życzę, by to, co od jutra stanie się treścią Waszego życia było jak najlepsze, byście się nie zawiedli na ludziach, żebyście się spotykali ze sprawiedliwością i serdecznością. Życzę, abyście w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów i przyjaciół.
Podziękowania kieruję do Wójta Gminy Wysokie, pani Doroty Dobrzyńskiej oraz Rady Gminy Wysokie, za wspieranie szkoły we wszystkich działaniach, troskę o uczniów, pomoc w organizacji przedsięwzięć edukacyjnych i realizację planów dotyczących przyszłości naszej placówki.
Wszystkim życzę wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych fantastycznych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Niech nadchodzące lato będzie dla nas wszystkich czasem radości i spokojnego wypoczynku byśmy pełni sił, energii i zapału mogli wrócić do dalszej pracy i nauki.

20.06.2020

Szanowni Państwo,

20.06.2020

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 15.06.2020 - 10.07.2020

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie klas VIII.

Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021
Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021
22.05.2020

Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcacego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem. Pobierz

22.05.2020

 

09.06.2020

Stypendium Wójta Gminy Wysokie
za wybitne osiągnięcia uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wysokie

29.05.2020

Wszystkim Dzieciom z okazji Dnia Dziecka

25.05.2020

Przygotowania do egzaminów zewnętrznych

PODSTAWOWE WYTYCZNE DOTYCZĄCE M.IN. TEGO, KTO MOŻE PRZYJŚĆ NA EGZAMIN, KTO MOŻE BYĆ OBECNY NA TERENIE SZKOŁY PODCZAS EGZAMINU ORAZ ZASAD KORZYSTANIA Z PRZYBORÓW PODCZAS EGZAMINÓW Zapoznaj się

25.05.2020

Informacja w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu oraz Szkole Podstawowej w Wysokiem

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół im Stanisława Staszica w Wysokiem
z dnia 22 maja 2020r informujrmy, że zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Przedszkola oraz klas I-III Szkoły Podstawowej w Wysokiem w okresie od dnia 25 maja 2020 r. na czas nieokreślony w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

19.05.2020

Konkurs fotograficzny. "Przyroda wokół mnie" i "Niezapominajka w moim otoczeniu"
I miejsce - zdjęcie nr 15, głosów 14, Marcin M. kl. ILO
II miejsce- zdjęcie nr 4, głosów 13, Igor D., kl. VIA
III miejsce- zdjęcie nr 7, głosów 13, Zuzia S., kl. IV
Konkurs plastyczny: "Kartka z niezapominajką"
I miejsce - kartka nr E, głosów 26, Ola B. kl. IV
II miejsce- kartka nr A, głosów 5, Maja P., kl. IV
III miejsce- kartka nr H, głosów 4, Kinga S., kl. IV

14.05.2020

15 maja
Dzień Polskiej Niezapominajki

07.05.2020

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

„Biblioteka jest instytucją ,
która całym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.
Jest ona, bowiem skarbnicą piśmiennictwa ,
przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy.”
Jan Paweł II

03.05.2020

29.04.2020

Święto narodowe Konstytucji Trzeciego Maja

3 maja 1791 roku w Polsce została uchwalona konstytucja. Była to pierwsza konstytucja w Europie, a druga na świecie. Co roku, 3 maja uroczyście świętujemy kolejną rocznicę tego wydarzenia.
Konstytucja to zbiór najważniejszych praw obowiązujących w państwie.
Z konstytucji można dowiedzieć się, kto jest głową państwa, jak jest zorganizowana władza, jakie są jej podstawowe obowiązki oraz jakie są podstawowe prawa i obowiązki obywateli.
Konstytucja w Polsce - jak powstała?
Witaj majowa jutrzenko

29.04.2020

Święto Flagi

 Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.

Cz.Janczarski

29.04.2020

Godło Polski

Godłem Polski jest wizerunek orła białego w złotej koronie. Jako oficjalny herb państwa polskiego, orzeł na czerwonej tarczy zaczął być używany już ponad 800 lat temu.
Wizerunek orła zmieniał się przez te wszystkie lata, zmieniała się również tarcza.
Dziś, godło polskie widnieje na budynkach szkół, urzędów, sądów a także na przykład koszulkach sportowców reprezentujących nasz kraj.
Leć Orle Biały – piosenka
Jak zrobić orła białego-prace plastyczne:
https://youtu.be/_LUXtKfpeYY
https://youtu.be/jjMBuPt6aVY

29.04.2020

O1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy

1 maja to Święto Pracy wprowadzone w 1889 roku. Obchodzone jest nie tylko
w Polsce, ale i na świecie. W Polsce 1 maja jest świętem państwowym od 1950 roku.
Zastanów się przez chwilę:
-dlaczego ludzie pracują?
-co daje nam praca?
-czy dzieci też pracują?
-czy dorośli lubią pracować?

29.04.2020

Polska – moja Ojczyzna

Polska leży w Europie, nad Morzem Bałtyckim. Jesteśmy więc, nie tylko mieszkańcami Polski, lecz także Europy. Polska jest dość dużym krajem. Pod względem zajmowanej powierzchni znajduje się na 9 miejscu w Europie.
Nasz kraj graniczy z: Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Litwą i Rosją.

23.04.2020

24 kwietnia –Europejski dzień śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. O tym jak powinno ono wyglądać dowiecie się w filmiku

23.04.2020

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Święto to jest obchodzone w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data
23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

19.04.2020

Wsparcie rodziców w wyborze szkoły ponadpodstawowej

Szanowni Państwo,
Rodzice Uczniów klas VIII szkół podstawowych
Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z ważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Ważne jest, aby wybory Państwa dzieci były odpowiedzialne, aby przy tych wyborach uwzględnić możliwości, zainteresowania, predyspozycje oraz przeanalizować kryteria wyboru poszczególnych typów szkół. Państwa dzieci mają do wyboru kontynuację nauki w liceum, technikum i branżowej szkole I stopnia. Każda z tych typów szkół to dobry wybór!
Przed podjęciem decyzji o wyborze typu szkoły i profilu klasy zachęcamy Państwa do wspólnej pracy z dzieckiem, z wykorzystaniem przygotowanej prezentacji. WSPIERAM, NIE WYBIERAM
Prezentację opracowała p. Iwona Lipiec – wicedyrektor, doradca zawodowy w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie; wojewódzki konsultant do spraw doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

11.04.2020

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim Pracownikom Naszej Szkoły, Rodzicom oraz Uczniom dużo zdrowia, radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju i wytchnienia w tym niezwykle dla Nas wszystkich trudnym czasie.

31.03.2020

Dziękuję za duże zaangażowanie w ogólnopolską akcję Kartka dla Medyka. Jesteście wielcy i wspaniali!!! Dziękuję.

02.04.2020

Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania. Informacje dla Rodziców.

W związku z pandemią koronawirusa poczta elektroniczna i inne elementy pracy grupowej, takie jak narzędzia konferencyjne lub komunikatory internetowe stały się wsparciem dla wielu uczniów i nauczycieli, wykorzystujących zdalne metody nauczania. Korzystając z nich, warto pamiętać o bezpiecznym przetwarzaniu danych.

02.04.2020

Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania. Informacje dla Nauczycieli

W związku z pandemią koronawirusa poczta elektroniczna i inne elementy pracy grupowej, takie jak narzędzia konferencyjne lub komunikatory internetowe stały się wsparciem dla wielu uczniów i nauczycieli, wykorzystujących zdalne metody nauczania. Korzystając z nich, warto pamiętać o bezpiecznym przetwarzaniu danych.
Jeśli jesteś nauczycielem...
─ Nauczyciel może przetwarzać dane osobowe uczniów i ich rodziców tylko w celach związanych z wykonywaniem swoich obowiązków służbowych.
─ Nauczyciel musi pamiętać o bezpiecznym korzystaniu z komputerów i innych urządzeń zarówno wtedy, gdy zapewnił mu je pracodawca, jak i wtedy, gdy korzysta z własnych.
─ RODO nie zabrania wykorzystywania przez nauczyciela prywatnego komputera, tabletu, czy telefonu do przetwarzania danych osobowych w związku ze zdalnym prowadzeniem zajęć. Urządzenia te muszą być jednak odpowiednio zabezpieczone, a nauczyciel powinien postępować zgodnie z polityką lub inną procedurą wprowadzoną w tym zakresie w szkole.
─ Jeżeli nauczyciel używa własnego urządzenia, powinien samodzielnie spełnić podstawowe wymogi bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy wykorzystywane urządzenie ma aktualny system operacyjny, czy używane są na nim programy, w szczególności programy antywirusowe, czy dokonane są niezbędne aktualizacje. Na bieżąco aktualizowane powinny być także zainstalowane programy antymalware i antyspyware. Należy rozważnie instalować na swoich urządzeniach oprogramowanie i pobierać je tylko z wiarygodnych źródeł (ze stron producentów).
─ Przechowując dane na sprzęcie, do którego mogą mieć dostęp inne osoby, należy używać mocnych haseł dostępowych, a przed odejściem od stanowiska pracy urządzenie powinno zostać zablokowane. Zalecane jest także skonfigurowanie automatycznego blokowania komputera po pewnym czasie bezczynności oraz założenie odrębnych kont użytkowników w przypadku korzystania z komputera przez wiele osób.
─ Podczas korzystania z programów lub aplikacji mobilnych należy korzystać z możliwych do zastosowania w nich mechanizmów ochrony prywatności użytkowników. Jeśli użycie jakiegoś programu wymaga logowania, warto zadbać o silne hasło dostępu, a dodatkowo chronić je przed utratą czy dostępem osób nieuprawnionych.
─ Gdy dane są przechowywane na urządzeniach przenośnych (np. pamięć USB), muszą być bezwzględnie szyfrowane i chronione hasłem, by zapewni
odpowiednie bezpieczeństwo danych osobowych, w tym ochronę przed niedozwolonym lub niezgodnym z prawem przetwarzaniem oraz przypadkową utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem.
─ W podstawowym zakresie komunikację z uczniami i rodzicami prowadzi się poprzez wdrożone w szkole rozwiązania teleinformatyczne, np. dzienniki elektroniczne. W takiej sytuacji nauczyciel musi nadal zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa przy zdalnym łączeniu się z dziennikiem elektronicznym ze swojego urządzenia w domu.
─ Prowadzenie zajęć zdalnych może wymagać korzystania przez nauczyciela z poczty elektronicznej do kontaktu z uczniami lub rodzicami. Nauczyciel powinien prowadzić taką korespondencję ze służbowej skrzynki pocztowej, którą powinna zapewnić mu szkoła. Jeżeli szkoła nie zapewniła nauczycielom służbowych skrzynek poczty elektronicznej, to jeżeli wykorzystują oni do celów służbowych prywatną skrzynkę pocztową muszą pamiętać, aby korzysta z niej w sposób rozważny i bezpieczny.
─ Szczególną uwagę nauczyciel musi zwrócić na zabezpieczenie danych osobowych udostępnianych w przesyłanych wiadomościach. Zawsze przed wysłaniem wiadomości, należy upewnić się, czy niezbędne jest wysłanie danych osobowych, oraz że zamierza wysyłać ją do właściwego adresata. Ponadto trzeba sprawdzić, czy w nazwie adresu e-mail adresata nie ma np. przestawionych lub pominiętych znaków tak, aby nie wysłać takiej wiadomości do osób nieupoważnionych. Podczas wysyłania korespondencji zbiorczej powinno się korzystać z opcji „UDW”, dzięki której odbiorcy wiadomości nie będą widzieć wzajemnie swoich adresów e-mail.
─ Nauczyciel powinien wykorzystywać w zdalnym prowadzeniu zajęć te platformy edukacyjne lub narzędzia do e-learningu, które zostały wdrożone w szkole. W takiej sytuacji może oczekiwać, że prowadzenie zajęć zdalnych będzie bezpieczne. Powinien wtedy przestrzegać przyjętych przez szkołę instrukcji i procedur dotyczących ochrony danych osobowych oraz musi zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa przy zdalnym łączeniu się z taką platformą ze swojego urządzenia w domu.
─ Szkoła powinna samodzielnie wdrożyć wybraną spośród dostępnych metodę i technikę kształcenia na odległość lub inny sposób realizacji zadań zdalnie. Nauczyciele nie powinni jednak sami decydować o korzystaniu z konkretnych rozwiązań (np. prowadzenie lekcji za pomocą komunikatorów czy wideonarzędzi). Biorąc jednak pod uwagę nadzwyczajną sytuację i konieczność natychmiastowego rozpoczęcia zajęć zdalnych, może to być w niektórych sytuacjach uzasadnione. Należy jednak pamiętać, że za przetwarzanie danych uczniów przy wykorzystaniu narzędzi wdrożonych samodzielnie przez nauczyciela zawsze odpowiedzialność ponosi szkoła. Dlatego przyjmowanie określonego rozwiązania powinno się odbywać w uzgodnieniu z dyrektorem szkoły, który musi mieć świadomość jakie narzędzia są wykorzystywane do prowadzenia zdalnej edukacji w szkole, lub wyznaczonym przez niego koordynatorem pracy zdalnej w szkole. Takie rozwiązanie powinno być traktowane jako tymczasowe.
─ Zawsze przy wyborze aplikacji lub innych narzędzi wykorzystywanych do zdalnej edukacji bądź komunikacji z uczniami należy się zastanowić, czy jest niezbędne, aby przetwarzały one dane osobowe, a jeżeli tak, czy można zminimalizować ich zakres, bądź wykorzystywać tylko pseudonimy (np. pierwsza litera imienia itp.). Należy także sprawdzić zasady świadczenia usługi i zasady przetwarzania danych przez usługodawcę (politykę prywatności).
─ W obecnej sytuacji nauczyciel w porozumieniu z dyrektorem szkoły powinien uwzględnić, jakie realne możliwości komunikowania się z nim mają uczniowie lub rodzice, pod warunkiem, że wskazany przez nich konkretny rodzaj komunikatora internetowego zapewnia bezpieczeństwo komunikacji.
─ Na ogólnie dostępnych portalach lub stronach internetowych nauczyciel może jedynie publikować materiały edukacyjne, natomiast nie może przetwarzać danych osobowych uczniów lub rodziców.
─ W celu sprawdzania i monitorowania obecności uczniów w zajęciach prowadzonych zdalnie nauczyciel powinien zachować proporcjonalność i minimalizację danych. Dla przykładu nie może w tym celu korzystać z narzędzi zbierających dane biometryczne, w tym wykorzystujących systemy wykrywania twarzy.
Uwaga!
Podstawę prawną realizacji zajęć szkolnych w formie pracy zdalnej określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 493).

27.03.2020

ZDALNY PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych.

27.03.2020

POWTÓRKI DLA ÓSMOKLASISTÓW

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla ósmoklasistów.

25.03.2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że zajęcia w szkołach zostały zawieszone do Świąt Wielkanocnych.

25.03.2020

Informacja dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców w sprawie zasad prowadzenia nauczania zdalnego

24.03.2020

Jak wspierać dzieci w okresie zagrożenia epidemiologicznego?

24.03.2020

Kilka ważnych rad, o których warto pamiętać, korzystając z Internetu

Po pierwsze – strzeż się wirusów
Podstawą bezpiecznego korzystania z Internetu jest zainwestowanie w porządne oprogramowanie antywirusowe. Ustrzeże nas ono przed dużą ilością przykrych konsekwencji, które niesie za sobą ludzka nieostrożność i pomoże uchronić nasz komputer.

24.03.2020

Materiały do nauki w klasach 1-3 znajdują się w zakładce Nauka zdalna klas 1-3

17.03.2020

Szanowni Państwo.

W związku z zaistniałą sytuacją, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, wnioski rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych oraz zgłoszenia lub wnioski o przyjęcie do pierwszej klasy szkoły podstawowej (formularze w zakładce Rekrutacja) należy wysyłać droga elektroniczną na adres:

12.03.2020

W związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem w powiecie lubelskim Dyrekcja Zespołu Szkół w Wysokiem prosi  o rygorystyczne stosowanie się do zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

12.03.2020

Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia

  800 190 590 - numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia (czynna całodobowo) dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Poinformuj o jej działaniu innych.

11.03.2020

Informacje dodatkowe Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lublinie

Osoby wracające z miejsc występowania ognisk koronawirusa lub z objawami chorobowymi wskazującymi na zakażenie mogą kontaktować się z Oddziałem Przeciwepidemicznym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie:

28.02.2020

10.03.2020

PROJEKT W KLASIE I LO

ROLA PRZYWÓDZTWA EDUKACYJNEGO W KSZTAŁTOWANIU KOMPETENCJI KLUCZOWYCH.
W okresie od października 2019 roku do marca 2020 roku w klasie I liceum realizowano projekt w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych – porozumiewanie się w języku ojczystym.

10.03.2020

Jak wyrazić siebie - warsztaty

3.03.2020 roku klasa I liceum uczestniczyła w warsztatach „Jak wyrazić siebie”. W czasie zajęć młodzież dowiedziała się jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak zaprezentować siebie rówieśnikom, jak w pozytywny sposób zaistnieć w grupie.

05.03.2020

Dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie dla dzieci z Hospicjum

04.03.2020

Młodzież Zapobiega Pożarom

Konkurs „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Etap gminny rozstrzygnięty.

03.03.2020

Wygrana dziewcząt i chłopców z klasy sportowej

Uczniowie klasy 6a  ZS im. St. Staszica w Wysokiem 27.02.2020r wygrali eliminacje do powiatowych Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej, które odbyły się w naszej szkole.

13.02.2020

UWAGA - ZAPISY DO  PRZEDSZKOLA I SZKOŁY 

02.03.2020

W poniedziałek 2 marca, w naszej szkole, uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych.’’ Ustanawiając to święto w 2011 roku, Prezydent Lech Kaczyński stwierdził, że ma być ono wyrazem hołdu dla żołnierzy podziemia antykomunistycznego za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Bohaterom, którzy nie pogodzili się z nową okupacją, nie dane było zaznać pokoju. Prześladowani przez władze komunistyczne, skazywani na banicję, pozbawieni wszelkich praw, bestialsko torturowani i mordowani w ubeckich katowniach, najlepsi synowie i córki polskiej ziemi mieli być skazani na zapomnienie…
             Zbigniew Herbert pisał:
                   Ponieważ żyli prawem wilka
                   Historia o nich głucho milczy
                   Pozostał po nich w kopnym śniegu
                   Ich gniew, ich rozpacz i ślad ich wilczy.

05.02.2020

Osiągnięcia sportowe w I semestrze

Październik
Turniej ,, Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku ” - IV miejsce w turnieju powiatowym chłopców - w kat. 2008 i młodsi.

11.01.2020

Dnia 9 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji prewencyjno – informacyjnej pod hasłem „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” przeprowadzonej przez przedstawiciela Okręgowego Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie - pana Tomasza Abramczyka.

26.12.2019

Jasełka w Szkole Podstawowej i w Przedszkolu.

W dniu 20. 12. 2019r. w Zespole Szkół w Wysokiem odbyły się Jasełka.

22.12.2019

RAZEM NA ŚWIĘTA

Już po raz drugi Szkolny Klub Wolontariatu uczestniczył w akcji MEN Razem na święta. W ramach akcji wolontariusze własnoręcznie wykonywali stroiki oraz kartki świąteczne, którymi, razem ze świątecznymi życzeniami, obdarowali wybranych mieszkańców gminy Wysokie. Często byli to ludzie starsi, samotni, ale ważni dla młodzieży z Zespołu Szkół. Wolontariusze spotkali się z bardzo życzliwym przyjęciem, nierzadko ich wizyty wywoływały łzy wzruszenia.
Mamy nadzieję, że akcja naszego klubu przyniesie obdarowanym wiele chwil świątecznej radości.

21.12.2019

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

21.12.2019

„Nie róbmy sobie żartów z uzależnień”

W dzisiejszych czasach uzależnieniem oraz zachowaniem nałogowym może być prawie wszystko. Do najczęstszych uzależnień należą: alkoholizm, nikotynizm, pracoholizm, narkomania, lekomania, telewizja, komputer, zakupy, hazard czy zaburzenia odżywiania. galeria

19.12.2019

Złote Gody w Gminie Wysokie

13 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 7 uświetnili swoim występem uroczyste obchody 50. Rocznicy Ślubu par z rejonu naszej gminy, organizowane przez Urząd Gminy w Wysokiem. Uroczystości odbywały w miejscowym Domu Kultury. Młodzież pod kierunkiem Anety Motyki przygotowała część artystyczną w ludowym stylu. Oprócz gratulacji i życzeń były w niej wiersze, piosenki okolicznościowe, humorystyczne przyśpiewki oraz tańce. Jubilaci otrzymali również od przedstawicieli lokalnych władz medale, dyplomy i kwiaty. galeria     film

17.12.2019

Święta tuż, tuż

Święta tuż, tuż, więc uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez GOK w Wysokiem. Powstało wiele pięknych, niepowtarzalnych kartek i dekoracji świątecznych. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem i entuzjazmem. Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej oraz kreatywności dzieci.

13.12.2019

"Satyra stanu wojennego" projekt edukacyjny IPN

12 grudnia 2019r. w sali konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego "Satyra stanu wojennego", w którym udział wzięły szkoły z Lublina oraz województwa lubelskiego.

12.12.2019

„INNE ŚWIATY GUSTAWA HERLINGA – GRUDZIŃSKIEGO”

9 12.2019 roku w GBP odbył się IV Gminny Konkurs Poświęcony Patronowi Roku „Inne Światy Gustawa Herlinga Grudzińskiego”, realizowany przez Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Wysokiem w ramach obchodów „Roku Gustawa Herlinga - Grudzińskiego”.

12.12.2019

ZIMA 2020

 Zimowisko dla dzieci rolników (KRUS)

03.12.2019

Sukcesy literackie naszych uczennic

29 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie odbyło się podsumowanie edycji ogólnopolskiej VI Konkursu Literacko – Plastycznego „ Moja przygoda w bibliotece szkolnej z Unią Lubelską”.

03.12.2019

SZKOLNE ANDRZEJKI

Późną jesienią, gdy wieczory stawały się coraz dłuższe, rozpoczynała się na wsi pora zalotów i kojarzenia małżeństw. Wieczory jesienne sprzyjały też wróżbom. Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb.

02.12.2019

Pasowanie na czytelnika

21 listopada 2019 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie z klas V i VIb przygotowali przedstawienie. więcej

02.12.2019

Wyjazd klasy VII i VIa

Dnia 26 listopada uczniowie klasy VI a i VII wraz z opiekunami panią Edytą Cywińską, panią Urszulą Korkosz, panią Hanną Jarmuł oraz panem Krzysztofem Łazurem uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno – sportowych na lodowisku oraz w lekcji wychowania fizycznego w Strefie Wysokich Lotów w Lublinie. galeria

01.12.2019

"Satyra stanu wojennego" – projekt IPN

25 listopada 2019r. uczniowie kl. VIIIA i VIIIB brali udział w pierwszym etapie projektu edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie pt."Satyra stanu wojennego".

24.11.2019

Gminny Konkurs Wiedzy o Jagiellonach i Unii Lubelskiej

21 listopada 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem odbył się międzyszkolny gminny Konkurs Wiedzy o Jagiellonach i Unii Lubelskiej. Okazją do zorganizowania konkursu była 450. rocznica zawarcia unii lubelskiej między Polską i Litwą.

Tonny
Tonny
18.11.2019

Akcja charytatywna „Adopcja serca”

Już drugi rok z kolei ZS w Wysokiem bierze udział w akcji charytatywnej pt. „Adopcja serca”.

15.11.2019

"Szkoła Pamięta" - dziękujemy za udział w akcji!

Szanowni Państwo,

15.11.2019

Niepodległa… Niepokorna…

W dniu 8 XI 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

11.11.2019

Biało – Czerwony Rekord dla Niepodległej

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości SU postanowił włączyć się w obchody tej ważnej rocznicy. Uczniowie zorganizowali akcję „Biało – Czerwony Rekord dla Niepodległej”, której celem było ustalenie rekordu w liczbie osób, które w przeddzień Święta Niepodległości przyszły do szkoły ubrane w barwy narodowe.

04.11.2019

Warsztaty profilaktyczne

W dniu 30 października 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, uczniowie klas VIII z naszej szkoły, wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez panią Lilię Potonia specjalistę z zakresu psychologii i arteterapi.

01.11.2019

Akcja MEN "Szkoła pamięta"

23, 24 i 30 października 2019r. uczniowie naszej szkoły w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej uczestniczyli w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta", w ramach której porządkowali groby i zapalali znicze na grobach żołnierzy września, ludzi zasłużonych dla naszej społeczności, zmarłych nauczycieli.

30.10.2019

Szkoła do hymnu

Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła włączy się w akcję „Szkoła do hymnu”. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 odśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

30.10.2019

Bez barier

Dnia 22 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Wiesławem Olechowskim w ramach „Kampanii promocyjnej na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji, w tym działań związanych z promocją Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych".

30.10.2019

Akcja BohaterON.pl

30.10.2019r. w naszej szkole zakończono akcję pisania listów i kartek do uczestników powstania warszawskiego, w którą zaangażowali się członkowie Samorządu Uczniowskiego. W listach i kartkach uczniowie dziękowali powstańcom za bohaterstwo, zaangażowanie w walkę i wspaniałe postawy. Listy i kartki pocztowe zostały wysłane na adres fundacji organizującej akcję.

26.10.2019

Trening pamięci i koncentracji uwagi.

Zajęcia dla uczniów klasy ILO oraz klasy VIB szkoły podstawowej

23.10.2019

DZIEŃ PAPIESKI

17 października 2019 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Papieski. Już drugi rok z rzędu odbywał się on pod hasłem „Po maturze chodziliśmy na kremówki”.

23.10.2019

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 09.10.2019 r. o godz. 9.00 dzieci z klasy I S.P. w Wysokiem złożyły ślubowane. W uroczystości brali udział rodzice oraz koledzy ze starszych klas.

21.10.2019

Czytanie łączy pokolenia

17 października 2019r., z inicjatywy biblioteki szkolnej w Wysokiem odbyło się spotkanie członków Klubu Seniora „Aktywni 60+” z dziećmi z przedszkola w Wysokiem.

20.10.2019

Wycieczka do kina na film "Legiony"

18 października 2019r. uczniowie klasy VIIIA, VIIIB i ILO uczestniczyli w wyjeździe na film pt. "Legiony". To polska superprodukcja o pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość.

20.10.2019

PREZENTACJA HISTORYCZNA z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej

15.10.2019

Szkoło Pomóż i Ty

Na przełomie września i października nasza szkoła wzięła udział w corocznej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”. Jak i każda zainteresowana placówka oświatowa dostaliśmy pakiet cegiełek – pomocy naukowych. Każda chętna osoba w szkole mogła się przyłączyć do akcji i poprzez dystrybucję lub zakup cegiełek pomóc podopiecznym „Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.

14.10.2019

Dzień Edukacji Narodowej

WIERNI IDEAŁOM STASZICA
11.10.2019roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

09.10.2019

Informacja

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od 1 października 2019 r. została uruchomiona całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

07.10.2019

Wycieczka na Majdanek

W dniu 4 października 2019 roku klasa VIIIA i VIIIB udały się na wycieczkę do Państwowego Muzeum na Majdanku.

07.10.2019

Projekt AIESEC POLSKA

V edycja programu "INTERNATIONAL SPEAKING" międzynarodowego projektu AIESEC POLSKA

06.10.2019

Dzień walki z głodem

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.

06.10.2019

Dzień tabliczki mnożenia

4 października obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tydzień przed tym dniem uczniowie przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia oraz dekorowali szkołę.

06.10.2019

DZIEŃ CHOPAKA 2019

30.09.2019r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Chłopaka. Tego dnia w sali gimnastycznej odbyła się impreza rekreacyjno – sportowa.

27.09.2019

Dzień chłopaka w przedszkolu

W naszym przedszkolu z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta.
W dniu 30 września dzieci świętowały Dzień Chłopaka.
We wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.
Nie brakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

23.09.2019

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019
W naszej szkole 13 WRZEŚNIA
"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

21.09.2019

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem
16 września 2019 roku przedstawicieli samorządów uczniowskich poszczególnych klas w głosowaniu jawnym wybrali następujący skład Zarządu SU:

18.09.2019

Gminne obchody 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej

17 września 2019 roku odbyły się obchody 80 – tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, napaści Związku Radzieckiego na Polskę oraz rocznicy bitwy pod Giełczwią, którą stoczył niewielki oddział Armii Kraków z Niemcami.

18.09.2019

Narodowe czytanie cz. 2

Druga część akcji Narodowe Czytanie zorganizowana przez uczniów naszej szkoły oraz GBP odbyła się w niedzielę 15.09.2019 r. o godz. 12.30 w sali konferencyjnej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokiem.

17.09.2019

Wyjazd na rekonstrukcję bitwy

W dniu 15 września nasza szkoła zorganizowała wyjazd na rekonstrukcję bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Miała ona miejsce w dwóch fazach pomiędzy 17-27 września 1939 r.

11.09.2019

Narodowe czytanie cz.1

6 września uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem juz po raz ósmy uczestniczyli w akcji Narodowe Czytanie. Wybrani uczniowie z klas IV – VIII oraz klasy I LO, na lekcjach języka polskiego, czytali fragmenty nowel polskich , wybranych przez Prezydenta RP.