Biblioteka

W Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół w Wysokiem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów .

W związku z zakupem do biblioteki szkolnej ponad 600 egzemplarzy książek ogłoszono konkurs na „Plakat promujący czytanie i czytelnictwo”. Spośród nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców. Prace wyeksponowano na korytarzu szkolnym. Laureatom wręczone zostały nagrody.
I miejsce – Szymon Bartoszek
II miejsce – Wanessa Zając
III miejsce – Aleksandra Brodecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, wśród klas IV – VIII, ogłoszono konkurs na „Portret Misia”. Portret miał być w formacie nie mniejszym niż A3. Liczyła się estetyka i pomysłowość w przedstawieniu naszego bohatera.

Oto laureaci konkursu
I miejsce – Aleksandra Niećko
II miejsce – Szymon Bartoszek
III miejsce – Rafał Bartnik

Zwycięzcom gratulujemy.

Ewa Pulikowska

Pasowanie na czytelnika.

21 listopada 2019 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie z klas V i VIb przygotowali przedstawienie pt „Czerwony Kapturek”. Następnie uczniowie klasy I odpowiadali na pytania dotyczące zasad poszanowania książki, oraz rozwiązywali zagadki dotyczące baśni. Po złożeniu przyrzeczenia i pasowaniu przez panią dyrektor Grażynę Deruś na czytelnika, uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki.

Projekt pod nazwą: „Bajki bez barier”

Bajki bez barier” – to seria bajek psychoedukacyjnych, które wprowadzają dzieci, w świat niepełnosprawnych rówieśników. Pomagają poznać i zaakceptować inność. Mogą byś wsparciem dla nauczycieli i rodziców
w rozmowach na temat niepełnosprawności z dziećmi w wieku przedszkolnym
i młodszym szkolnym
Wydawcą bajek jest Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” Projekt współfinansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W naszej bibliotece i świetlicy szkolnej znajdują się m.in.:

• Joanna M. Chmielewska, Dziewczynka z okna (choroba przewlekła)
  • Aleksandra Chmielewska, Bursztyn (dziecko niewidome)
  • Joanna M. Chmielewska, Duży (upośledzenie umysłowe)
  • Aleksandra Chmielewska, Wycieczka (choroby nerek - dializa)
  • Aleksandra Chmielewska, Ktoś (wada serca)
  • Joanna M. Chmielewska, Mirabelka (Atopowe zapalenie skóry)
  • Aleksandra Chmielewska, Cukiereczek (cukrzyca)
  • Aleksandra Chmielewska, Albert i dzieciaki (klasa integracyjna)
  • Joanna M. Chmielewska, Czapka, lamy i Kotomierz (dysleksja)
  • Aleksandra Chmielewska, Rycerskie gofry (celiakia - nietolerancja glutenu)
List dotyczący czytania - prace uczniów