Szanowni Państwo,
W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, szkoły nie będą mogły zorganizować tradycyjnej, uroczystej akademii dla całej społeczności szkolnej .
26 czerwca 2020 roku zostanie przeprowadzone rozdanie świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia Szkoły Podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Wysokiem przez wychowawców, w wyznaczonych godzinach, w salach lekcyjnych z zachowaniem środków bezpieczeństwa. W przypadku potrzeby można wydać świadectwa w formie indywidualnej.
Prosimy, aby rodzice nie wchodzili na teren szkoły.
Wszyscy uczniowie odbierający świadectwa muszą mieć złożone maseczki ochronne, a ósmoklasiści dodatkowo rękawiczki, ponieważ będą oni potwierdzali własnoręcznym podpisem odbiór świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.
- Uczniowie kl. VIII po dn. 31. lipca będą mogli odbierać w szkole zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
- Uczniowie odbierają świadectwa szkolne od Wychowawców w ustalonym porządku – o określonej godzinie – wchodząc wskazanym wejściem.
- Przewidywany czas – do 60 minut.
- Kluczyki do szafek – pozostają na kolejny rok szkolny (oddają tylko absolwenci i uczniowie zmieniający szkołę).
- Istnieje możliwość indywidualnego odebrania świadectwa przez rodzica od dn. 31 sierpnia 2020r. w sekretariacie szkoły.
PLAN ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
26 czerwca
Wejście od ulicy Miłej
|
Wejście od ulicy Szkolnej |
Godzina 8.00 Klasa 3 sala nr 14
|
Godzina 8.00 klasa 5 sala nr 10 |
Godzina 9.00 klasa 2 sala nr 6
|
Godzina 9.00 Klasa 6a sala nr 24 |
Godzina 10.00 klasa 1 sala nr 4
|
Godzina 10.00 klasa 7 sala nr 12 |
Godzina 11.00 klasa 8a sala nr 15
|
Godzina 11.00 klasa I LO sala nr 28 |
Godzina 12.00 klasa 4 sala nr 13
|
Godzina 12.00 klasa 6b sala nr 21 |
|
Godzina 13.00 klasa 8b sala nr 11 |
Proszę nie gromadzić się w klasach i dostosować się do wytycznych MEN w związku organizacją wydawania świadectw szkolnych.
Andrzej Stańczyk
Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiem
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
„Biblioteka jest instytucją ,
która całym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.
Jest ona, bowiem skarbnicą piśmiennictwa ,
przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy.”
Jan Paweł II
Święto narodowe Konstytucji Trzeciego Maja
3 maja 1791 roku w Polsce została uchwalona konstytucja. Była to pierwsza konstytucja w Europie, a druga na świecie. Co roku, 3 maja uroczyście świętujemy kolejną rocznicę tego wydarzenia.
Konstytucja to zbiór najważniejszych praw obowiązujących w państwie.
Z konstytucji można dowiedzieć się, kto jest głową państwa, jak jest zorganizowana władza, jakie są jej podstawowe obowiązki oraz jakie są podstawowe prawa i obowiązki obywateli.
Konstytucja w Polsce - jak powstała?
Witaj majowa jutrzenko
Święto Flagi
Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.
Cz.Janczarski
Godło Polski
Godłem Polski jest wizerunek orła białego w złotej koronie. Jako oficjalny herb państwa polskiego, orzeł na czerwonej tarczy zaczął być używany już ponad 800 lat temu.
Wizerunek orła zmieniał się przez te wszystkie lata, zmieniała się również tarcza.
Dziś, godło polskie widnieje na budynkach szkół, urzędów, sądów a także na przykład koszulkach sportowców reprezentujących nasz kraj.
Leć Orle Biały – piosenka
Jak zrobić orła białego-prace plastyczne:
https://youtu.be/_LUXtKfpeYY
https://youtu.be/jjMBuPt6aVY
O1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy
1 maja to Święto Pracy wprowadzone w 1889 roku. Obchodzone jest nie tylko
w Polsce, ale i na świecie. W Polsce 1 maja jest świętem państwowym od 1950 roku.
Zastanów się przez chwilę:
-dlaczego ludzie pracują?
-co daje nam praca?
-czy dzieci też pracują?
-czy dorośli lubią pracować?
Polska – moja Ojczyzna
Polska leży w Europie, nad Morzem Bałtyckim. Jesteśmy więc, nie tylko mieszkańcami Polski, lecz także Europy. Polska jest dość dużym krajem. Pod względem zajmowanej powierzchni znajduje się na 9 miejscu w Europie.
Nasz kraj graniczy z: Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Litwą i Rosją.
23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Święto to jest obchodzone w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data
23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.
Wsparcie rodziców w wyborze szkoły ponadpodstawowej
Szanowni Państwo,
Rodzice Uczniów klas VIII szkół podstawowych
Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z ważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Ważne jest, aby wybory Państwa dzieci były odpowiedzialne, aby przy tych wyborach uwzględnić możliwości, zainteresowania, predyspozycje oraz przeanalizować kryteria wyboru poszczególnych typów szkół. Państwa dzieci mają do wyboru kontynuację nauki w liceum, technikum i branżowej szkole I stopnia. Każda z tych typów szkół to dobry wybór!
Przed podjęciem decyzji o wyborze typu szkoły i profilu klasy zachęcamy Państwa do wspólnej pracy z dzieckiem, z wykorzystaniem przygotowanej prezentacji. WSPIERAM, NIE WYBIERAM
Prezentację opracowała p. Iwona Lipiec – wicedyrektor, doradca zawodowy w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie; wojewódzki konsultant do spraw doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Kilka ważnych rad, o których warto pamiętać, korzystając z Internetu
Po pierwsze – strzeż się wirusów
Podstawą bezpiecznego korzystania z Internetu jest zainwestowanie w porządne oprogramowanie antywirusowe. Ustrzeże nas ono przed dużą ilością przykrych konsekwencji, które niesie za sobą ludzka nieostrożność i pomoże uchronić nasz komputer.
ZOSTAŃ W DOMU. Ciekawe e-propozycje
Młodzież Zapobiega Pożarom
Konkurs „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Etap gminny rozstrzygnięty.
Wygrana dziewcząt i chłopców z klasy sportowej
Uczniowie klasy 6a ZS im. St. Staszica w Wysokiem 27.02.2020r wygrali eliminacje do powiatowych Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej, które odbyły się w naszej szkole.
W poniedziałek 2 marca, w naszej szkole, uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych.’’ Ustanawiając to święto w 2011 roku, Prezydent Lech Kaczyński stwierdził, że ma być ono wyrazem hołdu dla żołnierzy podziemia antykomunistycznego za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Bohaterom, którzy nie pogodzili się z nową okupacją, nie dane było zaznać pokoju. Prześladowani przez władze komunistyczne, skazywani na banicję, pozbawieni wszelkich praw, bestialsko torturowani i mordowani w ubeckich katowniach, najlepsi synowie i córki polskiej ziemi mieli być skazani na zapomnienie…
Zbigniew Herbert pisał:
Ponieważ żyli prawem wilka
Historia o nich głucho milczy
Pozostał po nich w kopnym śniegu
Ich gniew, ich rozpacz i ślad ich wilczy.
Osiągnięcia sportowe w I semestrze
Październik
Turniej ,, Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku ” - IV miejsce w turnieju powiatowym chłopców - w kat. 2008 i młodsi.
Dnia 9 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji prewencyjno – informacyjnej pod hasłem „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” przeprowadzonej przez przedstawiciela Okręgowego Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie - pana Tomasza Abramczyka.
Jasełka w Szkole Podstawowej i w Przedszkolu.
W dniu 20. 12. 2019r. w Zespole Szkół w Wysokiem odbyły się Jasełka.
RAZEM NA ŚWIĘTA
Już po raz drugi Szkolny Klub Wolontariatu uczestniczył w akcji MEN Razem na święta. W ramach akcji wolontariusze własnoręcznie wykonywali stroiki oraz kartki świąteczne, którymi, razem ze świątecznymi życzeniami, obdarowali wybranych mieszkańców gminy Wysokie. Często byli to ludzie starsi, samotni, ale ważni dla młodzieży z Zespołu Szkół. Wolontariusze spotkali się z bardzo życzliwym przyjęciem, nierzadko ich wizyty wywoływały łzy wzruszenia.
Mamy nadzieję, że akcja naszego klubu przyniesie obdarowanym wiele chwil świątecznej radości.
„Nie róbmy sobie żartów z uzależnień”
W dzisiejszych czasach uzależnieniem oraz zachowaniem nałogowym może być prawie wszystko. Do najczęstszych uzależnień należą: alkoholizm, nikotynizm, pracoholizm, narkomania, lekomania, telewizja, komputer, zakupy, hazard czy zaburzenia odżywiania. galeria
Złote Gody w Gminie Wysokie
13 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 7 uświetnili swoim występem uroczyste obchody 50. Rocznicy Ślubu par z rejonu naszej gminy, organizowane przez Urząd Gminy w Wysokiem. Uroczystości odbywały w miejscowym Domu Kultury. Młodzież pod kierunkiem Anety Motyki przygotowała część artystyczną w ludowym stylu. Oprócz gratulacji i życzeń były w niej wiersze, piosenki okolicznościowe, humorystyczne przyśpiewki oraz tańce. Jubilaci otrzymali również od przedstawicieli lokalnych władz medale, dyplomy i kwiaty. galeria film
Święta tuż, tuż
Święta tuż, tuż, więc uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez GOK w Wysokiem. Powstało wiele pięknych, niepowtarzalnych kartek i dekoracji świątecznych. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem i entuzjazmem. Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej oraz kreatywności dzieci.
"Satyra stanu wojennego" projekt edukacyjny IPN
12 grudnia 2019r. w sali konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego "Satyra stanu wojennego", w którym udział wzięły szkoły z Lublina oraz województwa lubelskiego.
„INNE ŚWIATY GUSTAWA HERLINGA – GRUDZIŃSKIEGO”
9 12.2019 roku w GBP odbył się IV Gminny Konkurs Poświęcony Patronowi Roku „Inne Światy Gustawa Herlinga Grudzińskiego”, realizowany przez Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Wysokiem w ramach obchodów „Roku Gustawa Herlinga - Grudzińskiego”.
SZKOLNE ANDRZEJKI
Późną jesienią, gdy wieczory stawały się coraz dłuższe, rozpoczynała się na wsi pora zalotów i kojarzenia małżeństw. Wieczory jesienne sprzyjały też wróżbom. Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb.
Pasowanie na czytelnika
21 listopada 2019 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie z klas V i VIb przygotowali przedstawienie. więcej
Wyjazd klasy VII i VIa
Dnia 26 listopada uczniowie klasy VI a i VII wraz z opiekunami panią Edytą Cywińską, panią Urszulą Korkosz, panią Hanną Jarmuł oraz panem Krzysztofem Łazurem uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno – sportowych na lodowisku oraz w lekcji wychowania fizycznego w Strefie Wysokich Lotów w Lublinie. galeria
"Satyra stanu wojennego" – projekt IPN
25 listopada 2019r. uczniowie kl. VIIIA i VIIIB brali udział w pierwszym etapie projektu edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie pt."Satyra stanu wojennego".
Gminny Konkurs Wiedzy o Jagiellonach i Unii Lubelskiej
21 listopada 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem odbył się międzyszkolny gminny Konkurs Wiedzy o Jagiellonach i Unii Lubelskiej. Okazją do zorganizowania konkursu była 450. rocznica zawarcia unii lubelskiej między Polską i Litwą.
Akcja charytatywna „Adopcja serca”
Już drugi rok z kolei ZS w Wysokiem bierze udział w akcji charytatywnej pt. „Adopcja serca”.
"Szkoła Pamięta" - dziękujemy za udział w akcji!
Szanowni Państwo,
Niepodległa… Niepokorna…
W dniu 8 XI 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Biało – Czerwony Rekord dla Niepodległej
Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości SU postanowił włączyć się w obchody tej ważnej rocznicy. Uczniowie zorganizowali akcję „Biało – Czerwony Rekord dla Niepodległej”, której celem było ustalenie rekordu w liczbie osób, które w przeddzień Święta Niepodległości przyszły do szkoły ubrane w barwy narodowe.
Warsztaty profilaktyczne
W dniu 30 października 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, uczniowie klas VIII z naszej szkoły, wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez panią Lilię Potonia specjalistę z zakresu psychologii i arteterapi.
Akcja MEN "Szkoła pamięta"
23, 24 i 30 października 2019r. uczniowie naszej szkoły w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej uczestniczyli w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta", w ramach której porządkowali groby i zapalali znicze na grobach żołnierzy września, ludzi zasłużonych dla naszej społeczności, zmarłych nauczycieli.
Szkoła do hymnu
Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła włączy się w akcję „Szkoła do hymnu”. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 odśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Bez barier
Dnia 22 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Wiesławem Olechowskim w ramach „Kampanii promocyjnej na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji, w tym działań związanych z promocją Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych".
Akcja BohaterON.pl
30.10.2019r. w naszej szkole zakończono akcję pisania listów i kartek do uczestników powstania warszawskiego, w którą zaangażowali się członkowie Samorządu Uczniowskiego. W listach i kartkach uczniowie dziękowali powstańcom za bohaterstwo, zaangażowanie w walkę i wspaniałe postawy. Listy i kartki pocztowe zostały wysłane na adres fundacji organizującej akcję.
Trening pamięci i koncentracji uwagi.
Zajęcia dla uczniów klasy ILO oraz klasy VIB szkoły podstawowej
DZIEŃ PAPIESKI
17 października 2019 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Papieski. Już drugi rok z rzędu odbywał się on pod hasłem „Po maturze chodziliśmy na kremówki”.
Ślubowanie pierwszoklasistów
Dnia 09.10.2019 r. o godz. 9.00 dzieci z klasy I S.P. w Wysokiem złożyły ślubowane. W uroczystości brali udział rodzice oraz koledzy ze starszych klas.
Czytanie łączy pokolenia
17 października 2019r., z inicjatywy biblioteki szkolnej w Wysokiem odbyło się spotkanie członków Klubu Seniora „Aktywni 60+” z dziećmi z przedszkola w Wysokiem.
Wycieczka do kina na film "Legiony"
18 października 2019r. uczniowie klasy VIIIA, VIIIB i ILO uczestniczyli w wyjeździe na film pt. "Legiony". To polska superprodukcja o pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość.
Szkoło Pomóż i Ty
Na przełomie września i października nasza szkoła wzięła udział w corocznej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”. Jak i każda zainteresowana placówka oświatowa dostaliśmy pakiet cegiełek – pomocy naukowych. Każda chętna osoba w szkole mogła się przyłączyć do akcji i poprzez dystrybucję lub zakup cegiełek pomóc podopiecznym „Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.
Dzień Edukacji Narodowej
WIERNI IDEAŁOM STASZICA
11.10.2019roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Informacja
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od 1 października 2019 r. została uruchomiona całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.
Wycieczka na Majdanek
W dniu 4 października 2019 roku klasa VIIIA i VIIIB udały się na wycieczkę do Państwowego Muzeum na Majdanku.
Projekt AIESEC POLSKA
V edycja programu "INTERNATIONAL SPEAKING" międzynarodowego projektu AIESEC POLSKA
Dzień walki z głodem
„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.
Dzień tabliczki mnożenia
4 października obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tydzień przed tym dniem uczniowie przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia oraz dekorowali szkołę.
DZIEŃ CHOPAKA 2019
30.09.2019r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Chłopaka. Tego dnia w sali gimnastycznej odbyła się impreza rekreacyjno – sportowa.
Dzień chłopaka w przedszkolu
W naszym przedszkolu z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta.
W dniu 30 września dzieci świętowały Dzień Chłopaka.
We wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.
Nie brakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.
AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019
AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019
W naszej szkole 13 WRZEŚNIA
"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem
16 września 2019 roku przedstawicieli samorządów uczniowskich poszczególnych klas w głosowaniu jawnym wybrali następujący skład Zarządu SU:
Gminne obchody 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej
17 września 2019 roku odbyły się obchody 80 – tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, napaści Związku Radzieckiego na Polskę oraz rocznicy bitwy pod Giełczwią, którą stoczył niewielki oddział Armii Kraków z Niemcami.
Narodowe czytanie cz. 2
Druga część akcji Narodowe Czytanie zorganizowana przez uczniów naszej szkoły oraz GBP odbyła się w niedzielę 15.09.2019 r. o godz. 12.30 w sali konferencyjnej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokiem.
Wyjazd na rekonstrukcję bitwy
W dniu 15 września nasza szkoła zorganizowała wyjazd na rekonstrukcję bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Miała ona miejsce w dwóch fazach pomiędzy 17-27 września 1939 r.
Narodowe czytanie cz.1
6 września uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem juz po raz ósmy uczestniczyli w akcji Narodowe Czytanie. Wybrani uczniowie z klas IV – VIII oraz klasy I LO, na lekcjach języka polskiego, czytali fragmenty nowel polskich , wybranych przez Prezydenta RP.