Finanse mają się zgadzać


Finanse mają się zgadzać

Edukacja ekonomiczna brzmi bardzo poważnie i zdarza się, że nawet dorośli się jej boją. Czasami zarówno rodzice, jak i nauczyciele mają problem z wyjaśnieniem "o co właściwie chodzi z tymi finansami?". A chodzi o jedno - mają się zgadzać
I właśnie z tą myślą powstał projekt, bo na wiedzę nigdy nie jest za wcześnie!
Zapraszamy na serię filmów edukacyjnych, z których dzieci I młodzież dowiedzą się co to jest pieniądz, na czym polega oszczędzanie, po co płaci się podatki, jak chronić swoje finanse i gdzie je ulokować a także jak mądrze wybrać swoją drogę zawodową.
Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych.
Serie filmów podzielone zostały na 3 grupy wiekowe: Klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8 po to, by każde dziecko otrzymało wiedzę w przystępny i zrozumiały sposób.
Nasza Świetlica przystąpiła do realizacji tego projektu. W kolejnych tygodniach począwszy od 15 kwietnia kończąc zaś 15 czerwca pojawią się na stronie szkoły a także na facebooku Świetlica szkolna ZS Wysokie filmiki dotyczące zagadnień ekonomicznych.
Zapraszamy do wspólnej nauki!!!

 

Tydzień        
         Klasa           
Zakres tematyczny
1 1-3 Skąd wzięły się pieniądze
https://youtu.be/3pEG6WRaaLQ
  4-6 Pieniądze i oszczędzanie
https://youtu.be/2Hvzl-rpQU8
  7-8 Pieniądze i bank centralny
https://youtu.be/JXvjPnD_aC4
2 1-3 Waluty i gotówka
https://youtu.be/cAhd3rwtIcw
  4-6 Waluty
https://youtu.be/3k8-Ee5I1Xc
  7-8 Pieniądz gotówkowy i bezgotówkowy
https://youtu.be/UHN6Cq2IefQ