Aktualności 2017/2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
w ZESPOLE SZKÓŁ W WYSOKIEM
odbędzie się 3 września 2018r.
8.00 – Msza święta w kościele parafialnym w Wysokiem
9.15 – Spotkanie z Dyrekcją i nauczycielami (górna sala gimnastyczna)
10.15- Spotkanie uczniów z wychowawcami w salach.
Sotkanie dzieci, które będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych i ich rodziców, z wychowawcami 3 września 2018r. o godz. 900 w budynku Przedszkola przy ul. Kościelnej.
Wszystko zaczyna się od przedszkola
Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem informuje, iż wszystkie dzieci zgłoszone przez rodziców/prawnych opiekunów do Przedszkola w Zespole Szkół w Wysokiem, na rok szkolny 2018/2019 zostały przyjęte.
DRODZY RODZICE
Dyrekcja Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem informuje, iż wykaz podręczników do oddziałów przedszkolnych oraz przedmiotu religia znajduje się w zakładce Pliki do poprania. Przypominamy również, że zakupu wymienionych podręczników dokonują rodzice/prawni opiekunowie. Wykaz
W A K A C J E
Szanowni Rodzice i Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy
Zespołu Szkół im Stanisława Staszica w Wysokiem
W skansenie
20 czerwca 2018 r uczniowie klasy I, II, III z opiekunami p. Renatą Kowalczyk , p. Anną Oleszek-Oszust i p. Katarzyną Oszust uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądało życie na wsi wiele lat temu. Atrakcją w skansenie były żywe zwierzęta: kozy, kury i króliki. Po zakończonej wizycie w muzeum, dzieci spożyły posiłek i udały się w drogę powrotną do Wysokiego. Wycieczka wzbogaciła wiedzę dzieci o nowe wiadomości i dostarczyła miłych wrażeń. Galeria
Konkurs na reportaż
W konkursie na reportaż: IDEE OLIMPIJSKIE W ŻYCIU JEDNOSTEK I SPOŁECZNOŚCI zorganizowanym przez Pracownię Badań nad Reportażem Wydziału Politologii UMCES oraz Polski Komitet Olimpijski absolwentka naszego liceum, Klaudia Duma otrzymała wyróżnienie za pracę: " Za płotem góry..." Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Koordynatorem i opiekunem reportażystki była p. Elżbieta Król
Konkurs SKO
18 czerwca 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs na systematyczne oszczędzanie w SKO. W konkursie brało udział 59 uczniów, ale do ścisłego finału zakwalifikowało się 24. Warunkiem zakwalifikowania się do finału było systematyczne oszczędzanie, czyli dokonanie wpłaty przynajmniej raz w miesiącu.
Finałowa 24 otrzymała nagrody w postaci sprzętu sportowego. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zachęcamy do systematycznego oszczędzania w następnym roku szkolnym. Galeria
Konkurs historyczny "U PROGU NIEPODLEGŁEJ"
14.06.2018 roku odbył się I etap międzyszkolnego konkursu historycznego "U PROGU NIEPODLEGŁEJ". W kategorii uczniów klas IV – V pierwsze miejsce zajęli - Łukasz Bartoszek i Przemysław Winiarczyk, drugie miejsce – Jakub Batyra, trzecie miejsce – Igor Dziurian. W kategorii uczniów klas VI - VII pierwsze miejsce zajął Paweł Podolak, drugie miejsce – Marlena Kłapeć, trzecie miejsce – Weronika Kondradzka i Natalia Sosnówka. Konkurs związany był z obchodami 100 – lecia niepodległości Polski. II etap odbędzie się w następnym roku szkolnym i wezmą w nim udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Opieka nad konkursem – Monika Puchała.
ZEMSTA i "mania skakania"
11 czerwca 2018 r. uczniowie kl.VII oraz IIA i IIIA gimnazjum obejrzeli w Lublinie spektakl na podstawie sztuki A. Fredry "ZEMSTA", przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Inscenizacja w humorystyczny, ale pełny ciepła i pobłażliwości sposób ukazała obraz dawnego świata szlacheckiego. Znakomite kreacje porywczego Cześnika, obłudnego i chciwego Rejenta oraz tchórzliwego i ślepo zapatrzonego w wielki świat Papkina budziły sympatię widza, ale też refleksję nad naturą człowieka, ukazaną " w krzywym zwierciadle.".Kolejny punkt programu realizowany był w Centrum Aktywności w Lublinie, gdzie młodzież uczestniczyła w zajęciach sportowo - rekreacyjnych, sprawdzając swoje możliwości w "manii skakania".
Opiekę nad uczniami sprawowali: A. Samborska, E.Król i M. Trzciński.
Wycieczka Bochnia – Słowacja – Zakopane - Kraków
W dniach 4.06.2018-6.06.2018 11 uczniów klasy VII wraz z opiekunem Katarzyną Szkudnik uczestniczyło w międzyszkolnej wycieczce Bochnia – Słowacja – Zakopane
- Kraków. W ciągu trzech dni udało się zwiedzić bardzo dużo ciekawych miejsc. Jako pierwsza zwiedzana była kopalnia soli w Bochni, gdzie można było poznać historię kopalni oraz zagadnienia związane z ciężką pracą górników wydobywających sól. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się kaplica, w która ozdobiona jest figurami wykonanymi z soli.
Drugiego dnia uczniowie mieli możliwość poznać przepiękne miejsca na Słowacji. Po trwającej prawie godzinę wspinaczce górskim szlakiem, rozpoczęli spacer chodnikiem w koronach drzew. Następnie udali się do Jaskini Bielskiej – miejsca wartego zobaczenia, niezwykle urokliwego. Późnym popołudniem dotarli do Zakopanego, gdzie na Krupówkach mieli okazje kupić pamiątki i obowiązkowe oscypki.
Trzeci dzień upłynął pod znakiem wrażeń dla miłośników historii. Uczestnicy wycieczki odwiedzili królewskie miasto Kraków. Zwiedzono Kaplicę Zygmuntowską na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Trakt Królewski oraz Kościół Mariacki. Udało się usłyszeć hejnał z Wieży Mariackiej i w czasie wolnym zobaczyć Sukiennice. Wszyscy bezpiecznie i bardzo zadowoleni wrócili do domów, uważając wycieczkę za udaną. Galeria
Dzień projektów
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas II gimnazjum w ZS im. S. Staszica w Wysokiem zrealizowali projekty edukacyjne o następującej tematyce:
1. Czy działalność Ligii Ochrony Przyrody wpływa na kształtowanie stosunku do środowiska?
2. Jak zdrowy styl życia wpływa na nasze zdrowie?
3. Co kryją w sobie kosmetyki?
4. W jaki sposób pisarze w swoich utworach wykorzystywali motyw podróżnika?
5. Jak działa stres?
6. Syberia – ziemia okryta tajemnicą?
Opiekunami poszczególnych grup projektowych byli: pani Edyta Cywińska,
pani Barbara Flis, pani Maria Kalińska, pani Katarzyna Szkudnik oraz pan Krzysztof Łazur. Koordynatorem projektów była pani Aneta Samborska.
Publiczna prezentacja prac uczniów klas II gimnazjum odbyła się 8 czerwca 2018 roku. Galeria
RAJD ROWEROWY KLASY VIA
06.06.2018r. uczniowie klasy VI a wraz z opiekunami: p. Anetą Motyką i Krzysztofem Łazurem wybrali się na rajd rowerowy do Radecznicy. Celem głównym wyprawy było zwiedzanie bazyliki i kapliczki na wodzie, gdzie miało miejsce objawienie św. Antoniego ubogiemu Szymonowi Tkaczowi. Miejsce to słynie z wielu cudów i łask otrzymanych za jego wstawiennictwem. Po drodze uczniowie podziwiali malownicze krajobrazy Roztocza. Nad urokliwym jeziorkiem w Podlesiu zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek. Mimo sporego wyzwania jakim było przejechanie 60 km rowerami, wszyscy wrócili zadowoleni i usatysfakcjonowani, gdyż udowodnili sobie, na ile ich stać i że takie spędzanie czasu jest o wiele milsze, niż przed komputerem lub telewizorem. Galeria
Biwak w Pisklakach
W dniach 3-6 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum wraz z opiekunami p. Marcinem Szoździńskim, p. Jarosławem Oszustem oraz p. Aleksandrem Werpuczyńskim uczestniczyli w sportowo - rekreacyjnym rajdzie rowerowym.
Pierwszego dnia po przybyciu na miejsce (jakim było "Ranczo Pisklaki") musieliśmy rozbić swoje namioty. Proces ten trwał jednak znacznie dłużej niż się tego spodziewaliśmy, zwłaszcza, że niektórzy robili to po raz pierwszy w życiu. Następnie udaliśmy się do znajdującej się nieopodal firmy "Convex Glass", gdzie zobaczyliśmy jak profesjonalnie przetwarza i obrabia się szkło. Po powrocie rozpaliliśmy ognisko i przy akompaniamencie p. Jarosława Oszusta śpiewaliśmy piosenki biesiadne.
Drugiego dnia dołączył do nas p. Krzysztof Łazur, z którym udaliśmy się do miejscowości Aleksandrów, aby zobaczyć rekonstrukcję obozu partyzanckiego wykonaną przez "Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Wir". Nazwa grupy odnosi się do Konrada Bartoszewskiego, który był dowódcą oddziału partyzanckiego, działającego pod Józefowem. Najważniejszym elementem obozu była ziemianka zwana bunkrem, w której przechowywano broń. Ziemianka mała około 60 mkw. W pobliżu znajdował się szpital leśny, który również odwiedziliśmy. Warto wspomnieć, że rekonstrukcja odbyła się w formie wolontariatu. Po obiedzie pojechaliśmy do miejscowości Osuchy, w której znajduje się jeden z największych partyzanckich cmentarzy w Polsce oraz Europie, gdzie usłyszeliśmy opowieść o bohaterskiej walce żołnierzy AK oraz BCH przeciwko oddziałom niemieckim. Na cmentarzu leży pochowanych około 300 osób. Po wysłuchaniu tragicznej historii powstańców odmówiliśmy modlitwę. Po powrocie mieliśmy czas wolny - pływaliśmy kajakami, kąpaliśmy się w rzece - ogólnie świetnie się bawiliśmy. Wieczorem ponownie rozpaliliśmy ognisko, przy którym do późnych godzin nocnych wspominaliśmy ciekawe wydarzenia, związane z naszą nauką w szkole.
Trzeciego dnia rozegraliśmy mecz piłki nożnej z uczniami Gimnazjum w Łukowej, w którym zwyciężyliśmy 7:5. Po powrocie wszyscy zaczęli się pakować oraz składać namioty. Do momentu przyjazdu autobusu kąpaliśmy się w Tanwi oraz graliśmy w siatkówkę plażową. Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni.
Wycieczka do Chełma i Grodu Słowiańskiego
6 czerwca 2018r uczniowie klasy II i III pod opieką wychowawczyń p. Anny Oleszek-Oszust i
p. Renaty Kowalczyk uczestniczyli w wycieczce do Chełma i Grodu Słowiańskiego.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie chełmskich podziemi kredowych. Do największych atrakcji podziemi należą: szyb studni staromiejskiej, korytarze eksploatacyjne z charakterystycznymi niszami o długości 2km oraz ekspozycje archeologiczne historyczne i geologiczne. Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci było dwukrotne spotkanie z opiekunem i władcą podziemnej krainy Duchem Bieluchem. Po zakupieniu pamiątek wyruszyliśmy w dalszą drogę do Grodu Słowiańskiego w Wólce Bieleckiej. Tam powitali nas gospodarze obiektu. Na początku zapoznaliśmy się z rekonstrukcją słowiańskiego grodziska: jego charakterystycznymi elementami i funkcją jaką pełniły w życiu średniowiecznych Słowian. Opiekunowie grodu ciekawie opowiadali o codziennym życiu ówczesnych ludzi. Później dzieci uczestniczyły w przygotowanych dla nich atrakcjach. Było to strzelanie z łuku, pokaz uzbrojenia, nauka pisania głagolicą za pomocą gęsiego pióra, tańce dawne i konkurs taneczny z nagrodami.
Pobyt w grodzie zakończyliśmy o godzinie 17. O godzinie 18 dotarliśmy do Wysokiego.
Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i niepowtarzalnych emocji. Galeria
15 lecie LOP w naszej szkole
Dnia 30 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 90 lecia Ligi Ochrony Przyrody oraz 15 lecia LOP w naszej szkole. Członkowie Szkolnego Koła LOP pod okiem p. Edyty Cywińskiej, p. Grażyny Panek i p. Katarzyny Szkudnik przygotowali montaż słowno- muzycznego „Moja Ziemia – Mój Dom”. Uczennice klasy II b gimnazjum przedstawiły krótką historię Ligi Ochrony Przyrody oraz przygotowały prezentację poświęconą działalności Szkolnego Kola LOP przez ostatnie 15 lat.
Działalność koła opiera się przede wszystkim na kształtowaniu postaw szacunku wobec przyrody, wrażliwości na jej problemy oraz odpowiedzialności za jej stan, ze szczególnym uwzględnieniem naszej najbliższej okolicy. Przez te 15 lat naszej działalności zorganizowaliśmy wiele imprez szkolnych, wycieczek edukacyjnych, warsztatów, konkursów i spotkań z ciekawymi ludźmi. Nasze Szkolne Koło LOP można porównać do przepięknego kwiatka jakim jest Polska Niezapominajka, tak jak ona nasze koło zbliża ludzi do ludzi
i ludzi do przyrody.
Dla uczczenia tak ważnego wydarzenia, jakim jest 90 lecie LOP zaprosiliśmy przedstawiciela Nadleśnictwa Krasnystaw, pan Leśniczego Leśnictwa Gorzków Mieczysława Niewiadomskiego, który z panem dyrektorem Andrzejem Stańczykiem, nauczycielami, rodzicami, przedstawicielami klas posadził w naszym ogródku szkolnym dąb, na znak naszej przyjaźni z Ligą.
„Niech ten dąb rośnie będąc świadkiem naszej przynależności do środowiska i szacunku do otaczającej nas przyrody”
Członkowie Szkolnego Koła LOP Galeria
Konkurs ,,MÓJ LAS" - wyniki
Aleksandra Werpuczyńska uczennica klasy IV a 29 maja 2018 roku uczestniczyła w podsumowaniu XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „MÓJ LAS”, który odbył się w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Inżynierów
i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Uczennica za wartość merytoryczną, estetykę pracy
i ciekawe ujęcie tematu „Runo leśne i jego mieszkańcy” otrzymała II miejsce, nagrodę rzeczową i dyplom. Opiekunem pracy była pani Edyta Cywińska. Galeria
Konkurs wiedzy historycznej "STO LAT NIEPODLEGŁEJ"
23.05.2018r. uczniowie gimnazjum – Jakub Furmanek, Mateusz Jurewicz i Kacper Kołodziej wzięli udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy historycznej "Sto lat Niepodległej", który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie. Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zakres tematyczny obejmował lata 1772 – 1918. Konkurs miał formę rywalizacji drużynowej. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 5 miejsce. Opieka nad uczniami – Monika Puchała. Galeria
Bieg po zdrowie
Klasy IV z naszej szkoły wzięły udział w Programie Antytytoniowym „Bieg po zdrowie”, który został opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem tego programu było zwrócenie uczniom uwagi na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Program realizowany był od 09 marca do 27 kwietnia, realizatorami byli wychowawcy klas IV: p. Edyta Cywińska i p. Grażyna Panek. Wykonano gazetkę okolicznościową z informacją o programie oraz składzie dymu tytoniowego. Zajęcia programowe realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, a podstawa ich była przede wszystkim pomysłowość oraz aktywność uczniów. Podczas zajęć uczniowie dyskutowali, wymieniali informacje, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali w grupach tworząc plakaty dotyczące przyczyn sięgania po papierosy. Przeprowadzili ciekawe wywiady, które prezentowane były na forum klasy. Wykonali z pomocą rodziców, którzy zaangażowali się w realizację programu transparenty, na których umieszczali hasła antytytoniowe. Następnie z wychowawcami przeszli uliczkami wokół szkoły prezentując prace. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i powinna być na stałe wpisana w działania edukacyjno – wychowawcze naszej szkoły. Galeria
Relacja filmowa z Konkursu piosenek XX lecia międzywojennego
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z Koncertu piosenek 20-lecia międzywojennego. Link
Koncert na 100 – lecie Niepodległej
21.05.2018r. w naszej szkole odbył się koncert piosenek z okresu 20 - lecia międzywojennego. Nasi uczniowie zaśpiewali najpopularniejsze przedwojenne utwory, aby w ten sposób uczcić przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Koncert odbył się w scenografii przedwojennej kawiarni, a artyści zaprezentowali się w strojach stylizowanych na lata 20 – te i 30 – te ubiegłego wieku. Powstały wtedy szlagiery, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Znają je i nucą kolejne pokolenia Polaków. Są to piosenki o miłości, życiu, nadziei i wspomnieniach. Koncert uświetniły walce i tanga w wykonaniu naszej pary tanecznej – Oliwii Dobrzyńskiej i Piotra Zdybla.
Uroczystość przygotowali – pani Monika Puchała i pan Marek Trzciński, dekoracja artystyczna sceny – pani Katarzyna Szkudnik. Galeria
Wycieczka 14- 16 maja 2018 roku Wrocław – Kotlina Kłodzka
Wycieczka 14- 16 maja 2018 roku Wrocław – Kotlina Kłodzka
Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce szkolnej wraz
z opiekunami p. Anną Biały, p. Edytą Cywińską, p. Barbarą Flis i p. Grażyną Panek. Mimo wczesnej godziny wyjazdy wszyscy zwarci i chętni przygód czekali na autokar, który pierwszego dnia wycieczki zawiózł nas do Wrocławia, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto: Ostrów Tumski- najstarszą część miasta z Bazyliką Archikatedralną, Rynek oraz wrocławskie krasnale. Następnie popłynęliśmy statkiem do ogrodu zoologicznego z Afrykanarium.
Drugiego dnia wyruszyliśmy do Parku Narodowego Gór Stołowych, przeszliśmy przez skalny labirynt Błędnych Skał, weszliśmy na Szczeliniec, a następnie zwiedziliśmy Adrszpaskie Skalne Miasto w Czechach- malownicze formacje skalne, wodospady i jeziorka.
Trzeciego dnia wracając do domu zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku – przeszliśmy Podziemną Trasę Turystyczną „Sztolna Gertruda”. Późnym wieczorem wróciliśmy do domu zmęczeni ale zadowoleni. Galeria
Zajęcia terenowe
Dnia 05 maja uczniowie klas IV wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach terenowych w lesie. Celem warsztatów było poznanie warstwowej budowy lasów, warunków klimatycznych panujących w poszczególnych warstwach, charakterystycznych roślin
i zwierząt. Uczniowie wyposażeni w lupy, przewodniki i karty pracy wykonywali na kolejnych stanowiskach zadania min.: rozpoznawali gatunki drzew po liściach, korze, odkrywali funkcje lasu, łączyli charakterystyczne gatunki roślin i zwierząt z warstwami lasu. Ciekawym punktem zajęć była budowa szałasów przez grupy uczniów. Najlepsze przedstawiamy w galerii. Podczas lekcji uczniowie zbierali ciekawe okazy, dary lasu
i w kolejnym dniu podczas zajęć lekcyjnych wykonali prace plastyczne z przyniesionych liści, kwiatów, szyszek i gałązek. Galeria
List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów.
Warszawa, 18 maja 2018 r.
Wycieczka do Państwowego Muzeum na Majdanku
10.05.2018r. klasy III gimnazjum uczestniczyły w wycieczce na Majdanek. Uczniowie zwiedzali były niemiecki obóz koncentracyjny, który funkcjonował w latach 1941 – 1944. Masowej eksterminacji poddano tam głównie obywateli Polski narodowości polskiej i żydowskiej. Uczniowie zapoznali się z historią obozu, jego funkcjonowaniem oraz pamiątkami po byłych więźniach. Opowieść przewodnika dostarczyła młodzieży nie tylko obszernej wiedzy, ale też wielu ważnych emocji. Opiekunami wyjazdu były panie – Monika Puchała i Elżbieta Król.
Pożegnanie uczniów III klasy LO
27 kwietnia 2018 roku odbyło się pożegnanie klasy III Liceum Ogólnokształcącego.
Wiwat wszystkie stany!
Uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem odbyła się w dniu 27. IV. 2018r.
Wyjazd do teatru w Lublinie
26 kwietnia 2018r. zainteresowani uczniowie Gimnzjum i LO wraz z opiekunami: p.Elżbietą Król i p.Moniką Puchałą obejrzeli w Teatrze im. J.Osterwy w Lublinie sztukę W. Szekspira "Wiele hałasu o nic". Spektakl na wszystkich wywarł ogromne wrażenie. Cięte riposty, sycylijska mafia, a w tle perfidna intryga, prawdziwa miłość i wiele hałasu o "nic"?! Sztuka w reżyserii T.Bradeckiego to lekka i pogodna komedia, opowiadająca perypetie miłosne 2 par, których miłość została wystawiona na próbę. Inteligentne i błyskotliwe dialogi Beatrycze i Benedyka, to istna szermierka słowna, która wywoływała salwy śmiechu i bawiła widzów. Jednak reżyserska koncepcja, poza tym, że zaskakuje dwuznacznością, budzi także subtelną refleksję, dotyczącą miłości, prawdy, dobra, przebaczenia. Mimo późnego powrotu do domu, WSZYSCY stwierdzili, że było warto.
Wyjazd do kina
Dnia 26 kwietnia uczniowie klas: VIA, VIB oraz IIA IIB gimnazjum wyjechali do Lublina na film „Cudowny chłopak”. Wybór filmu nie był przypadkowy, bowiem uczy on tolerancji, wyrozumiałości, akceptacji. Pokazuje stronę życia, o której często nie chcemy wiedzieć. Uczy, że piękno wewnętrzne ma ogromną siłę, a wielka osobowość zawsze pokona przeciwności losu.
Film opowiada historię rodziny, chociaż „wszystko w niej kręci się wokół Auggiego”.
10-letni Auggie urodził się z genetyczną chorobą. Większość swojego życia spędził w szpitalnych salach i chirurgicznych gabinetach. Aby normalnie funkcjonować musiał przejść aż 27 operacji. Niestety każdy zabieg i wrodzona deformacja twarzy pozostawiły liczne blizny, które chłopiec skrzętnie ukrywa pod hełmem astronauty. Nieprzypadkowo, bo zafascynowany nauką i "Gwiezdnymi wojnami" chłopiec marzy o ucieczce w kosmos, gdzie nie będzie narażony na wścibskie spojrzenia i przykre uwagi. O wiele trudniejszą misją niż podbój galaktyki jest jednak rozpoczęcie nauki w szkole.
Warto zobaczyć film, aby zrozumieć to, co często wydaje się nam odległe i trudne.
Wyjazd zorganizowały: Aneta Motyka, Maria Kalińska, Urszula Sawa.
V Międzyszkolny Konkurs Translatorski
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy III A naszego gimnazjum - JAKUB FURMANEK- zdobył II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Translatorskim i otrzymał nagrodę z rąk Starosty Lubelskiego - Pawła Pikuły oraz Wice-Kuratora Oświaty - Ryszarda Golca. Już drugi rok po kolei Kuba zdobywa nagrodę w tym trudnym konkursie, organizatorem którego jest Zespół Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach. Tegoroczna edycja konkursu została objęta również Patronatem Naukowym UMCS w Lublinie.
Wielkanoc to Święto radości, wiosennego nastroju, pozytywnych zmian w przyrodzie i w życiu. Ten Czas ma wyjątkowe znaczenie dodaje sił do dalszych działań, inspiruje do podejmowania postanowień i tworzenia planów.
Spotkanie Wielkanocne 2018
Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
W naszej szkole pielęgnowane są chrześcijańskie tradycje religijne, dlatego też 28 marca 2018r. społeczność szkolna obejrzała inscenizację, którą przygotowali uczniowie klasy V, pod kierunkiem ks. Zbigniewa Cąkały, pani Anety Motyka i pana Marka Trzcińskiego. Galeria
II Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny
Poświęcony Historii i Topografii Miasta Lublin
,, Historyczne miejsca, historyczne postacie –
Wyjazd do opery.
24 marca 2018 r.(sobota) "pasjonaci" opery - uczniowie gimnazjum i reprezentantka liceum - wraz z opiekunem,p.Elżbietą Król obejrzeli w Teatrze Wielkim w Warszawie operę "GOPLANA" wyreżyserowaną przez Janusza Wiśniewskiego, do której libretto napisał Ludomił German.
Rejonowe Igrzyska Dzieci w mini siatkówce dziewcząt
Rejonowe Igrzyska Dzieci w mini siatkówce dziewcząt odbyły się w Bystrzycy Starej 13.03.2018r. W reprezentacji naszej szkoły zagrały: Zuzanna Głąb, Maja Plich, Weronika Małek, Aleksandra Żyśko, Magdalena Misztal, Kinga Misztal, Kinka Kaliniak, Aleksandra Amerla, Karolina Amela. Poniżej przedstawiam wyniki i miejsca jakie zajęły poszczególnych szkoły:
Czwórki
Pierwszy dzień Wiosny
Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.
Konkurs SKO klas I-III.
20 marca 2018r.w świetlicy Z.S. w Wysokiem odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: pt. ,,Oszczędzaj…” pod patronatem Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach Oddział Wysokie.
Góra Grosza - podsumowanie akcji
W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiem przyłączyli się do wielkiej zbiórki pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze charytatywnym, a jej głównym celem (jak i co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.
Międzyszkolny Konkurs Translatorski
16.03.2018 roku odbył się Etap Szkolny V-go Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego, objętego patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatowego w Lublinie oraz Wydziału Humanistycznego UMCS, organizowanego przez Zespół Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach.
REKRUTACJA 2018/2019
Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem informuje, iż w dniach od 19 marca do 6 kwietnia 2018 roku, w godzinach od 800 do 1500 , prowadzone będą zapisy dzieci w wieku 3 - 6 lat do oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem na rok szkolny 2018/2019.
Dokumenty należy składać w sekretariacie Zespołu Szkół przy ulicy Szkolnej 12 w Wysokiem.
Wyjazd na narty
5 marca 2018 20-to osobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką Panów J. Oszusta i M. Szkoździńskiego wyjechała na stok narciarski do Batorza.
Zawody rejonowe Młodzieży Szkolnej w siatkówce
1 i 2 marca 2018 reprezentacje siatkarskie dziewcząt i chłopców naszej szkoły pod opieką Pana J. Oszusta po zwycięstwie w powiecie brały udział w następnym szczeblu rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini piłkę siatkową w Bystrzycy Starej.
Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini piłkę siatkową odbyły się 07.03.2018 r. w Bystrzycy Starej. Dziewczęta naszej szkoły po bardzo wyrównanych meczach zajęły pierwsze miejsce co oznacza, że będą reprezentowały powiat lubelski na Rejonowych Igrzyskach Dzieci w mini piłce siatkowej dziewcząt. W reprezentacji naszej szkoły zagrały: Zuzanna Głąb, Maja Plich, Weronika Małek, Aleksandra Żyśko, Magdalena Misztal, Kinga Misztal, Kinka Kaliniak, Aleksandra Amerla, Karolina Amela i Natalia Przybylska.
Eliminacje do półfinałów powiatowych w mini siatkówce
Eliminacje do półfinałów powiatowych w mini siatkówce dziewcząt i chłopców odbyły się 28.02.2018r w Krzczonowie. W zawodach udział wzięły uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie, SP w Bychawie i SP w Wysokiem.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy w naszej szkole 5 marca.
Spotkanie z Harpagonem
Skąpstwo, przywiązanie do dóbr materialnych i obojętność na potrzeby drugiego człowieka to problemy, z którymi stykamy się każdego dnia. Jak się okazuje, nie jest to zjawisko nowe – już w XVII w. Molier, dostrzegając bolączki francuskiego społeczeństwa, stworzył ponadczasowej wymowy komedię, pokazującą skutki materializmu.
Nasi siatkarze mistrzami powiatu lubelskiego.
21 lutego męska reprezentacja naszego Zespołu Szkół pod opieką Pana Jarosława Oszusta, powtórzyła sukces dziewcząt i zwyciężyła w turnieju finałowym Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej, który rozgrywany był w Jabłonnej.
WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKOWY
Dwudziestego lutego bieżącego roku gimnazjaliści z województwa lubelskiego zmagali się z zadaniami siódmej edycji Konkursu Językowego „Cudze chwalicie, swego nie znacie….” objętego honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Świdnickiego. Konkurs odbył się w Powiatowym Centrum Edukacji zawodowej w Świdniku.
Do konkursu przystąpiło 34 uczniów z całego województwa, m. in.: Kraśnika, Siennicy Różanej, Lublina, Suśca, Majdanu Sopockiego, Wysokiego oraz Świdnika. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IIB Patrycja Banaszek.
Konkurs obejmował zagadnienia związane m. in. z normami językowymi, ortografią, interpunkcją, frazeologią. Polszczyzna, choć piękna, często sprawia wiele trudności, jednak uczestnicy konkursu stawili czoła zawiłościom języka polskiego. Podsumowanie konkursu odbędzie się 23.04.2018r.
Gratulujemy wszystkim, którzy się zdecydowali wziąć udział w tych jakże niełatwych zmaganiach językowych.
Nasze siatkarki Mistrzyniami Powiatu Lubelskiego w piłce siatkowej.
20 lutego 2018r. reprezentantki naszej szkoły w piłce siatkowej- uczennice klas 2 i 3 gimnazjum pod opieką pana J. Oszusta - brały udział w turnieju finałowym o mistrzostwo powiatu lubelskiego w piłce siatkowej dziewcząt, rozgrywanych w Jabłonnej, w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.
Ferie zimowe na sportowo.
Uczniowski Klub Sportowy „ Wysoczanka” Wysokie podczas ferii zimowych zorganizował zajęcia sportowo rekreacyjne dla młodych piłkarzy.
Spotkanie z przedstawicielami Policji
Dnia 14 lutego 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół im. S.Staszica w Wysokiem wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Spotkanie dotyczyło zjawiska cyberbezpieczeństwa, cyberprzemocy oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Następnie, podobną prelekcję panowie Policjanci wygłosili dla rodziców uczniów. Była to cenna lekcja dla nas wszystkich. galeria
Program edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”
W roku szkolnym 2017/2018 w semestrze II w klasach IV realizowany będzie program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Program został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Główne cele programu:
To Nie Ja, Mnie To Nie Dotyczy -apel profilaktyczny
Dnia 22 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole apel podsumowujący przedsięwzięcie o charakterze profilaktycznym pod hasłem „To Nie Ja, Mnie To Nie Dotyczy”.
Spotkanie z leśnikiem
„Polesia czar to dzikie knieje i moczary” to tytuł prezentacji przygotowanej przez przedstawiciele Poleskiego Parku Narodowego pana Sławomira Wróbla.
Profilaktyka i zapobieganie wszawicy
Zaleca się aby:
• profilaktyczna kontrola włosów dzieci stała się nawykiem rodziców, zwłaszcza, jeżeli
w szkole (rodzeństwo) lub przedszkolu panuje wszawica. Istnieje duże prawdopodobieństwo zarażenia;
• domownicy nie korzystali wspólnie z rzeczy osobistego użytku, takich jak: grzebień lub szczotka, gumki do włosów, ręczniki, czapki, szaliki i inne ubrania;
• unikać bezpośredniego kontaktu głowami (włosami) z innymi ludźmi. Zasada ta dotyczy przede wszystkim dzieci.
An der KUL ist Deutsch cool- konkurs
Do tegorocznej edycji konkursu - An der KUL ist Deutsch cool! zostało zgłoszonych 933 uczniów z województwa lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Do II etapu zakwalifikowanych zostało 581 uczestników.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
W dniach 17 i 19 stycznia 2017 r. siatkarskie reprezentacje dziewcząt i chłopców pod opieką Pana J. Oszusta, brały udział w drugim półfinałowym turnieju o mistrzostwo powiatu lubelskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (udział w tych rozgrywkach biorą uczniowie gimnazjów i 7 klas szkoły podstawowej).
Wizyta w bibliotece
19 stycznia 2018 roku uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem pod opieką wychowawczyni odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Wysokiem.
Wycieczka do Warszawy
Uczniowie ZS w Wysokiem , SP w Giełczwi i SP w Maciejowie udali się w dniu 11.01.2018 na wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki przewidziane były następujące atrakcje:
- zwiedzanie Telewizji TVP z wizytą w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich, magazynach rekwizytów i kostiumów oraz muzeum,
- zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik wraz z lekcją chemii,
- Muzeum Powstania Warszawskiego: zwiedzanie wraz z przewodnikiem nowocześnie urządzonych ekspozycji przedstawiających walkę i codzienność uczestników powstania warszawskiego oraz projekcja filmu trójwymiarowego „Miasto ruin”. Opiekunami byli p.Elżbieta Romanek Pijas, p. Teresa Puchala, p Jarosław Oszust oraz p. Marcin Szoździński. Galeria
Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”-wyniki
W dniu 8 stycznia 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lublinie odbyło się podsumowanie etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”.
Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Z wizytą w Domu Dziecka w Przybysławicach.
Ponad 115 kilogramów żywności długotrwałej udało się zebrać w akcji, jaką uczniowie ZS w Wysokiem przeprowadzili na rzecz Domu Dziecka w Przybysławicach z gminy Garbów. W czwartek, 11 stycznia, grupa uczniów wraz z opiekunem SU Aleksandrem Werpuczyńskim zawiozła zebrane dary do domu dziecka.
Jak uczyć się skutecznie? Trening pamięci i koncentracji uwagi.
9 stycznia 2018 roku uczniowie klasy IVB szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach „Trening pamięci, koncentracji uwagi”, zorganizowanych we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Bychawie. W czasie zajęć uczniowie poznawali metody skutecznego zapamiętywania, uczenia się oraz przygotowywania się do lekcji. Warsztaty prowadziła psycholog z PPP w Bychawie Magdalena Gąbka
Warsztaty: Trening pamięci i koncentracji uwagi
9 stycznia 2018 roku uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w warsztatach „Trening pamięci, koncentracji uwagi”. Była to druga część warsztatów zorganizowanych we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Bychawie. W czasie zajęć uczniowie poznawali metody skutecznego zapamiętywania, uczenia się oraz motywowania do nauki. Warsztaty prowadziła psycholog z PPP w Bychawie Magdalena Gąbka.
Informacja o opłatach za egzamin maturalny dla absolwentów z terenu OKE w Krakowie
9 stycznia 2018 roku uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w warsztatach „Trening pamięci, koncentracji uwagi”. Była to druga część warsztatów zorganizowanych we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Bychawie. W czasie zajęć uczniowie poznawali metody skutecznego zapamiętywania, uczenia się oraz motywowania do nauki. Warsztaty prowadziła psycholog z PPP w Bychawie Magdalena Gąbka.
Rządowy program ,,Aktywna tablica"
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem prowadzony przez Gminę Wysokie zakwalifikował się do wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica”. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i co najmniej 20% wkładu własnego organu prowadzącego szkołę.
Placówka otrzymała 14 000 zł. Z powyższych środków zakupiono 3 tablice interaktywne, 3 projektory multimedialne oraz 3 zestawy głośników.
Spotkanie opłatkowe
20. grudnia, tuż przed zimową przerwą świąteczną, odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe.
Jasełka
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W kinie i na lodowisku
Dnia 14 grudnia 2017 roku uczniowie klasy VIB i VII szkoły podstawowej oraz klas IIA, IIB i IIIB gimnazjum wyjechali na wycieczkę do Lublina.
Wyjazd na lodowisko
Dnia 13 grudnia klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno –sportowych na lodowisku w Lublinie.
Piszemy listy do Świętego Mikołaja
Piszemy listy do Świętego MikołajaW dniach 14 listopada do 13 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w biciu rekordu Polski na największą ilość listów napisanych do Świętego Mikołaja.
Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby.
14 grudnia 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III wraz z opiekunkami M. Krzysiak, A. Gmyz, R. Kowalczyk, A. Oleszek-Oszust i K. Szkudnik uczestniczyły w wycieczce do Sandomierza i Nowej Dęby.
„Spełniaj marzenia oszczędzając w SKO”
Dnia 12 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. gen. F. Kamińskiego w Maciejowie Starym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Spełniaj marzenia oszczędzając w SKO” pod patronatem Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach Oddział Wysokie.
Szukamy sposobów na lepszą pamięć - trening pamięci, koncentracji i uwagi
12 grudnia klasy drugie gimnazjum uczestniczyły w zajęciach „Trening pamięci, koncentracji i uwagi”. Warsztaty przeprowadziła Magdalena Gąbka z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bychawie.
Konkurs historyczno – literacki „Józef Piłsudski i jego historia” rozstrzygnięty!
8 grudnia 2017 roku w GBP w Wysokiem odbył się konkurs „Józef Piłsudski i jego historia”, zorganizowany we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wysokiem.
Mobilna biblioteka już czynna!
5 grudnia 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów, m. in. teksty z kanonu lektur obowiązkowych oraz uzupełniających. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl/ i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy. Więcej informacji TUTAJ
Wyjazd na lodowisko
1 grudnia 2017 roku uczniowie klas VIA, VIB i V mieli okazję wyjechać na lodowisko ICE MANIA do Lublina.
Rozstrzygnięcie Konkursu Mikołajowego
W konkursie wygrywa klasa, która po przeliczeniu ilości sztuk czerwonego ubrania przez ilość obecnych 6 grudnia uczniów, ma najwyższą średnią.
Mikołajki 2017
Tak jak wszędzie, tak i w Zespole Szkół w Wysokiem, obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie Mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę - to na cześć Świętego Mikołaja.
W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości.
Wycieczka do Warszawy
5 grudnia 2017 r. uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w wycieczce do stolicy. Celem wyjazdu było obejrzenie w Teatrze Wielkim opery W.A.Mozarta pt."Czarodziejski flet" w awangardowej reżyserii B. Kosky'ego, która już od polskiej premiery (11 grudnia 2016) budzi wiele emocji.
Sukcesy literackie uczennic szkoły podstawowej
30 listopada 2017roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie odbyło się podsumowanie IV Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Plastycznego. Konkurs organizowany był pod patronatem. in.: BG UMCS w Lublinie, Kuratora Oświaty w Lublinie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie oraz KUL w Lublinie.
SUKCESY W MODELARSTWIE UCZNIA NASZEJ SZKOŁY - JAKUBA RAFAŁA
Wiele osób słusznie sądzi, że „Najważniejsze w życiu, to mieć pasje. I ludzi, z którymi można je dzielić”. Jedną z takich osób jest uczeń klasy IV a – Jakub Rafał, który to właśnie z Wami, Drodzy Czytelnicy, podzieli się opowieścią o tym, w jaki sposób osiąga się sukcesy. Ile poświęcenia, czasu i wysiłku należy włożyć, aby rozwijać swoje umiejętności. Ale dla pasjonatów właśnie, takie poświęcenie i wysiłek jest radością, która daje energię do działania i pokonania nawet największych wyzwań.
Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to wierny towarzysz dzieciństwa. Powiernik sekretów, pocieszyciel... Wiecie, że ma swoje święto?
Wycieczka do Lublina klasy 3 Gimnazjum
23 listopada 2017r. uczniowie klasy IIIa gimnazjum wraz z wychowawcą, p. Elżbietą Król i p. Barbarą Flis uczestniczyli w wycieczce edukacyjno - rekreacyjnej do Lublina.
UCZNIOWIE KLAS IV- VI W TEATRZE MUZYCZNYM
22 XI 2017 roku uczniowie klas IV-VI wyjeżdżali do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl „Legenda o czarciej łapie”.
Wizyta w banku
W dniach 7 listopada i 21 listopada br. uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Wysokiem odwiedzili siedzibę Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach Oddział w Wysokiem.
Pokaz historyczny
14 listopada naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto” prezentując pokaz historyczny pt. „Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”. W czasie spotkania uczniowie mieli okazję poznać obyczaje epoki szlacheckiej.
SZKOLNY KONKURS „JÓZEF PIŁSUDSKI I JEGO HISTORIA”
REGULAMIN KONKURSU „JÓZEF PIŁSUDSKI I JEGO HISTORIA”
realizowanego przez Gimnazjum Publiczne w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Wysokiem w ramach obchodów „Roku Piłsudskiego”
Gminne obchody Święta Niepodległości
Dnia 10 listopada 2017 roku nasza szkoła uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się w parku o godzinie 21.00 rozpaleniem „Ogniska Niepodległości”.
11 listopada
10 listopada 2017r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem uroczyście obchodzono 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Wiktorii Dobosz
237 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z woj. lubelskiego otrzymało w dniu 07.11.2017 r. stypendia Prezesa Rady Ministrów, które przyznaje się najlepszym uczniom. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy III LO Wiktoria Dobosz.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Wzięli w niej udział stypendyści z kilkunastu powiatów, wraz z opiekunami. Dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium odebrali z rąk wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk. Galeria
Sukcesy taneczne naszych uczniów
Michał Dudka i Wanessa Zając uczniowie klasy III oraz Oliwia Dobrzyńska (klasa V) i Piotr Zdybel (klasa VI) 28 października pokonując wszystkie pary zdobyli wspaniałe pierwsze miejsca na VIII OTTT o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana. Gratulacje!
Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu
27.10.2017r. uczniowie naszego gimnazjum – Jakub Furmanek, Mateusz Jurewicz i Rafał Stanicki pod opieką pani Moniki Puchały wzięli udział w konferencji inaugurującej ogólnopolski projekt „Młoda polska szkoła parlamentaryzmu”, która odbyła się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Wyjazd do kina na film ,, Dwie korony"
W dniu 24 października 2017r. odbył się wyjazd na projekcję filmu pt. ,,Dwie Korony” do Lublina. Brało w nim udział 68 osób z klas od VI SP do III LO wraz z opiekunami: ks. Zbigniewem Cąkałą, Urszulą Sawą, Anetą Samborską, Elżbietą Król, Aleksandrem Werpuczyńskim.
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
Dzień 27 września był bardzo ważny dla pierwszoklasistów oraz ich rodziców.
Zajęcia Terenowe
25 października uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w Szkolnym Programie Imprez na Orientację zajęcia z mapą w terenie. Zajęcia odbyły się w Starym Gaju koło Lublina. Uczniowie podzieleni na grupy uczyli się czytania mapy, topografii. Podzieleni na grupy przeszli specjalnie przygotowaną przez instruktorów część trasy, podczas której odszukiwali ukryte znaki. Podczas zajęć poznali walory przyrodnicze terenu, poszerzyli i ugruntowali wiedzę z przyrody. Zajęcia zakończyły się wspólnym ogniskiem. Galeria
Nie dajmy się nabrać na uzależnienia
19 października 2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Wysokiem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem zorganizowały dwugodzinne warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IIA i IIB gimnazjum.
Wizyta strażaków.
W dniu 20 października 2017 klasa trzecia, druga i pierwsza z wielką radością powitała wyjątkowych gości - strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Draganach.
Światowy Dzień Walki z Głodem
„ Człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie innym”
(Jan Paweł II)
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – ŚWIĘTO SZKOŁY
16 października 2017roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wycieczka w Bieszczady
W dniach 9- 11 pażdziernika 2017 gimnazjaliści uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej: Przemyśl - Bieszczady - Solina.
WYJAZD DO CENTRUM AKTYWNOŚCI
05 października 2017 roku uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz klasy IIB gimnazjum wyjechali na wycieczkę do Centrum Aktywności w Lublinie, gdzie skorzystali z usług „mania skakania trampoliny & park linowy”.
Wyjazd do kina
3 września 2017 r. grupa uczniów z klas V i VIB Szkoły Podstawowej, pod opieką wychowawców: Aleksandra Werpuczyńskiego i Anny Biały, wyjechała na wycieczkę do Lublina.
Projekt PRZEDSZKOLE WYSOKIE
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o realizacji PROJEKTU ,,PRZEDSZKOLE WYSOKIE"
Wycieczka do Nadleśnictwa Janów Lubelski
27 września uczniowie klas IV wraz z wychowawcami p. Edytą Cywińską i p. Grażyną Panek uczestniczyli w wycieczce edukacyjno – sportowej do Nadleśnictwa Janów Lubelski.
Lubelski Salon Maturzystów
Uczniowie z ZS w Wysokiem wzięli udział w Salonie Maturzystów Perspektywy 2017
Rocznica bitwy pod Giełczwią
W rocznicę bitwy pod Giełczwią, która miała miejsce 17 września 1939r. uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystej akademii poprzedzonej mszą świętą w kościele parafialnym.
Wyjazd na mecz
W dniu 15 września 2017 nauczyciele w-f J. Oszust i M. Szoździński zorganizowali wyjazd na mecz międzypaństwowy Polska - Białoruś w piłce nożnej kobiet. Mecz rozgrywany był na stadionie Górnika Łęczna w ramach eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet które rozgrywane będą we Francji w 2019 roku.
W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół w Wysokiem, Szkoły Podstawowej w Giełczwi i Szkoły Podstawowej w Maciejowie Starym. Opiekunami w czasie wyjazdu byli Pani B. Flis, Pani K. Szkudnik, Pan R. Rzeźnik, Pan M. Szoździński i Pan J. Oszust. W wyjeździe brało udział ponad 100 osób.
Dzięki naszemu dopingowi mecz zakończył się zwycięstwem
Sprzątanie świata
15 września uczniowie naszej szkoły jak co roku włączyli się w wielkie Sprzątanie Świata, które przebiegało pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce”.
DZIEŃ SPORTU
W dniu 9 września 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Dniu Sportu na Orlikach, który zorganizowany był na Orliku w Wysokiem.
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
1 września to wyjątkowy dzień w życiu każdego ucznia. Po długiej wakacyjnej przerwie- powrót do szkoły.
4 września również uczniowie naszej szkoły powitali nowy rok szkolny. Po Mszy świętej o godzinie 8.00 wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, by powitać nowy rok szkolny.
Pani wicedyrektor serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, nauczycieli oraz rodziców.
"Życzę Wam, drodzy uczniowie dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu, mnóstwa sukcesów w konkursach i zawodach sportowych.
Nauczycielom życzę cierpliwości i wytrwałości, satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wielu sukcesów w pracy dydaktyczno-wychowawczej, natomiast pozostałym pracownikom szkoły- spokoju i zadowolenia z pracy.
Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy. Wspólnie zadbajmy, by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania.
Rok szkolny 2017/2018 uważam za rozpoczęty" - zakończyła swoje wystąpienie pani wicedyrektor.