Aktualności 2016/2017


22.06.2017

DZIEŃ RODZINY W „MAŁEJ SZKOLE”.

21 czerwca 2017 roku dzieci ,rodzice i wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klas I- III wzorem lat ubiegłych świętowali Dzień Rodziny. Już od 8.00 rano dzieci z poszczególnych grup prezentowały przygotowane wiersze, piosenki i samodzielnie namalowane portrety swoich rodziców . Mamusie i tatusiowie obdarowani zostali prezentami własnoręcznie przygotowanymi przez dzieci .Potem wszyscy spotkali się na placu zabaw, gdzie dzięki wsparciu GOPS w Wysokiem , Rady Rodziców przy ZS w Wysokiem oraz zaangażowaniu rodziców poszczególnych klas czekały zjeżdżalnie, trampoliny, bańki mydlane oraz grillowane kiełbaski, słodkości i inne smakołyki .
To był fantastyczny dzień, pełen miłych wspomnień. Galeria zdjęć.

20.06.2017

„Z niemieckim w drogę”

Wyróżnienie w konkursie „Erlebnisreise mit Deutsch” – czyli „Z niemieckim w drogę”

01.06.2017

Turnieju PROCAM CUP 2017 w Niedrzwicy Dużej

W ramach turnieju PROCAM CUP 2017 w Niedrzwicy Dużej uczniowie z klasy II LO w Wysokiem zostali laureatami konkursu plastycznego pod hasłem „Praca rolnika – najcenniejsza praca na ziemi”.

25.05.2017

Wycieczka na Majdanek

Dnia 23 maja 2017 roku uczniowie trzecich klas gimnazjum uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie.
Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z miejscami pamięci narodowej. W czasie zwiedzania uczniowie poznali historię ofiar nazizmu. Mogli z bliska zobaczyć w jak nieludzki i bestialski sposób traktowano więźniów.

18.05.2017

W Kazimierzu Dolnym i Wojciechowie.

16 maja dzieci z klas I, II i III „b” wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie zaczęły od spaceru po słynnym wąwozie lessowym, w którym wystające, poplątane korzenie drzew robiły niesamowite wrażenie.

16.05.2017

Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Przyrodniczym

W dniu 15 maja 2017roku z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki” w „Punkcie edukacji leśnej” nadleśnictwa Świdnik nad Zalewem Zemborzyckim odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Prace uczniów ze szkół województwa lubelskiego oceniało profesjonalne jury, które wyłoniło zdobywców nagród oraz wyróżnień.

12.05.2017

Finał konkursu na reportaż

11 maja 2017r. uczennice klasy II LO, Klaudia Duma i Karolina Krasoń, finalistki konkursu na reportaż dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w spotkaniu finałowym na Wydziale Politologii UMCS. Towarzyszyła im Pani Elżbita Król, pod kierunkiem której były pisane zwycięzkie prace.
Odebrały dyplomy i nagrody rzeczowe oraz uczestniczyły w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez red. Katarzynę Michalak, utytułowaną i wielokrotnie nagradzaną reportażystkę Radia Lublin.

09.05.2017

Twój Dar Serca dla Hospicjum

Zapraszamy uczniów i nauczycieli Naszego Zespołu do udziału w kolejnej edycji akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum.
Akcja ta polega na zbiórce pieniędzy, aby wspomóc terminalnie i nieuleczalnie chore dzieci
– Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Otrzymane wsparcie finansowe w tym roku przeznaczone zostanie m.in. na:
• zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych dla Podopiecznych
• zakup sprzętu medycznego
• naprawy i zakup części zamiennych do sprzętu medycznego
• pomoc socjalną dla Podopiecznych i ich rodzin
• żywienie dzieci przebywających w oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej
Zbiórka w szkole oraz wśród społeczności lokalnej Wysokiego będzie przeprowadzana od 10 do 14 maja. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto hospicjum.
Uroczyste podsumowanie akcji planowane jest w czerwcu w Lublinie.

29.04.2017

,,WITAJ MAJ 3 MAJ"

 W piątek 28 kwietnia w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum oraz uczennica Szkoły Podstawowej przygotowali montaż muzyczno-słowny, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

26.04.2017

Razem przeciw przemocy

25.04.2017 roku w naszej szkole zorganizowano warsztaty na temat: „Przemoc rówieśnicza. Jak sobie z nią radzić”. W czasie zajęć młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat przemocy oraz sposobów, metod, form radzenia sobie z przemocą rówieśniczą.
Zajęcia przeznaczone były dla uczniów klasy IA i IB gimnazjum. Warsztaty przeprowadził Leszek Chmielnicki, psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bychawie.

26.04.2017

TŁUMACZENIOWY SUKCES JAKUBA FURMANKA

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy II A naszego gimnazjum - JAKUB FURMANEK- zdobył II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Translatorskim. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach. Tegoroczna edycja konkursu została objęta Honorowym Patronatem Starosty Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty - Pani Teresy Misiuk i Patronatem Naukowym UMCS w Lublinie. Do współzawodnictwa przystąpiło 22 uczniów z 8 gimnazjów z powiatu lubelskiego - w tym Agata Oszust, Andżelika Kusiak oraz Jakub Furmanek - podopieczni p. Aleksandra Werpuczyńskiego. Gratulacje!!!

13.04.2017

Kochani Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły!

Agata Oszust
Agata Oszust
11.04.2017

Najlepsza w województwie!

11.04.2017r. w Lublinie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu o zawodach „Zawód moich marzeń“. Do konkursu przystąpiło 174 uczniów z województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów gimnazjum; w kategorii esej – Anna Kulig kl. IIIB, Anna Sadło kl. IIIB, Jakub Furmanek kl. IIA, natomiast w kategorii prezentacja multimedialna w programie Power Point – Agata Oszust Kl. IIIB. Pierwsze miejsce zajęła Agata Oszust – jej prezentacja okazała się najlepsza spośród 40 zgłoszonych do konkursu. Praca Agaty została wykonana pod kierunkiem nauczycieli: Marii Kalińskiej i Jarosława Oszusta.

27.03.2017

Mecze towarzyskie

23 marca 2017 roku dziewczęta i chłopcy z gimnazjum w Wysokiem oraz zawodnicy UKS „Wysoczanka” zagrali swoje towarzyskie mecze pod balonem w Nadrzeczu, z rówieśnikami ze szkoły we Frampolu.

23.03.2017

„NIE WARTO ŻYCIA MARNOWAĆ…” podsumowanie projektu

22 marca 2017 r. podsumowano szkolny programu profilaktyczny pod hasłem: „Nie warto życia marnować...”
O godz. 11.40. na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie skierowane do uczniów i nauczycieli ZS, natomiast dla rodziców i wychowawców o godz. 13.30.

22.03.2017

„Dzień matematyki 2017”.

W dniu 21 marca 2017 odbył się w szkole podstawowej„Dzień matematyki 2017”. Uczniowie uczestniczyli w trzech konkursach. Pierwszy konkurs drużynowy pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko” polegał na poprawnym rozwiązaniu 24 zadań. Każda drużyna składała się z ucznia klasy IV, Va, Vb i VI. W tym konkursie zwyciężyła drużyna koloru żółtego w skład której weszli:
-Karol Mardoń uczeń klasy VI,
-Magdalena Misztal uczennica klasy Va,
-Jakub Dudka uczeń klasy Vb,
-Karolina Romanek uczennica klasy IV.

19.03.2017

IV edycja programu "WORLD TALKS" międzynarodowego projektu AIESEC POLSKA

W piątek, 17 marca, zakończyła się wizyta w Zespole Szkół dwóch wolontariuszy AIESEC Abiszka Pandey, studenta wydziału matematyki i fizyki z New-Delhi, Indie oraz Ahmeda Mouhtaine, studenta wydziału genetyki z Agadir, Maroko. Warto zauważyć, że jedynym językiem kontaktu był język angielski.

19.03.2017

Spotkanie z rodzicami

Informujemy, że w dniu 22 marca 2017r. (Środa) o godz. 1330 odbędzie się zebranie z rodzicami.

19.03.2017

INFORMACJA O REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH

Uprzejmie informujemy, że w dniach 23, 24 i 25 marca 2017 r. uczniowie będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych w Kościele parafialnym w Wysokiem.
Program rekolekcji przewiduje Mszę Świętą:

16.03.2017

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w „mini siatkówce” chłopców

Dnia 15.03.2017r w Urzędowie chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem zajęli II miejsce w półfinale Mistrzostw Województwa w mini piłce siatkowej chłopców.

13.03.2017

Warsztaty językowe

Poniedziałek 13.02.2017 roku w naszej szkole rozpoczął sie wizytą dwóch cudzoziemców. Abhishek z Indii i Ahmed z Maroka poprowadzą w ramach programu "World Talks" międzynarodowego projektu AIESEC warsztaty językowe, na których uczniowie Zespołu Szkół zapoznają się z historią, kulturą oraz obyczajami państw północno-zachodniej Afryki oraz południowej Azji. Zajęcia te potrwają do końca tygodnia i zakończą sie wspólną wycieczką uczniów i wolontariuszy do Zamościa.

10.03.2017

Zwycięskie CZWÓRKI w „mini siatkówkę”

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem zajęli I miejsce w Powiatowych Igrzyska Młodzieży Szkolnej w „Mini Siatkówce”.

09.03.2017

Przedszkolaki w teatrze

W środę 8 marca 2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką p. Agaty Wysockiej, Małgorzaty Krzysiak i Anny Gmyż pojechały do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie na spektakl pt.„Proszę słonia” będący adaptacją tekstu Ludwika Jerzego Kerna.

08.03.2017

Wyjazd do kina

7 marca 2017 roku uczniowie klas II oraz III LO wraz z wychowawcami (Elżbietą Król i Moniką Winiarczyk) w ramach poszerzania wiedzy z różnych dziedzin sztuki obejrzeli w kinie film w reżyserii M. Noelle „ Maria Skłodowska-Curie”.

07.03.2017

Zwycięskie trójki w „mini siatkówkę”

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem zajęły I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w „Mini Siatkówce”.

06.03.2017

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole.

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji kilka dni później uczniowie klasy VA pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Anety Motyki przygotowali lekcję otwartą dla całej społeczności uczniowskiej z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej na temat: „Język ojczysty - znam, kocham, szanuję!”

27.02.2017

Międzyszkolny Konkurs Translatorski

23.02.2017 roku odbył się etap Szkolny IV-go Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego organizowanego przez Zespół Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach.

27.02.2017

Konkurs "Lubelszczyzna - region inspiracji?' rozstrzygnięty

Sukcesy literackie naszych licealistek.

24.02.2017

„NIE WARTO ŻYCIA MARNOWAĆ…”

W  marcu i w kwietniu nasza szkoła realizować będzie program profilaktyczny pod hasłem
„NIE WARTO ŻYCIA MARNOWAĆ…”
Program adresowany jest do uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej, I-III Gimnazjum, II-III Liceum oraz rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem.

23.02.2017

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce w Krzczonowie.

Uczniowie ze Szkoły podstawowej w Wysokiem 22.02.2017r wzięli udział w półfinale powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce, które odbyły się w Krzczonowie. Awans do powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce uzyskały dziewczęta w „Trójkach” i chłopcy w „Czwórkach”.

22.02.2017

,, Romeo, Julia i inni... ".

21 lutego uczniowie naszej klasy (czyli II LO) i III LO pod kierunkiem P. Elżbiety Król przedstawili spektakl pt,, Szekspir na wesoło", a dokładnie ,, Romeo, Julia i inni... ".

22.02.2017

Ostrzeżenie przed wchodzeniem na cienki lód

Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze są niebezpieczne. Niefrasobliwość dorosłych oraz pozostawianie dzieci bez opieki, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń służb ratunkowych, co roku pod lodem ginie kilkanaście osób.

18.02.2017

Dzień babci i dziadka w grupie 6-latków

17 lutego br. w grupie 6-latków obchodzony był Dzień Babci i Dziadka. Były więc występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.

18.02.2017

Gimnazjada dziewcząt w piłce siatkowej

W dniu 17 lutego 2017r. w Krzczonowie odbyły sie eliminacje do powiatowej Gimnazjady dziewcząt w piłce siatkowej. W eliminacjach udział wzięły 3 drużyny reprezentujące Gimnazjum nr 1 w Bychawie, Gimnazjum w Krzczonowie i Gimnazjum w Wysokiem.

17.02.2017

Gminne eliminacje w mini siatkówce

W środę 16 lutego w ZS im. St. Staszica w Wysokiem rozegrane zostały eliminacje gminne szkół podstawowych w mini siatkówce dziewcząt i chłopców. Do eliminacji przystąpiły dwie szkoły podstawowe: SP Wysokie i SP Giełczew

16.02.2017

Kochamy Was. Dzień Babci i Dziadka w grupie 5 latków

16 lutego br.grupa 5 latków z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowała występy artystyczne.

16.02.2017

Dzień Babci i Dziadka w grupie 3,4-latków

 Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu, kiedy możemy wspólnie z babcią i dziadkiem uczcić ich święto. Ta uroczystość jest po to, aby dzieci mogły podziękować w szczególny sposób swoim babciom i dziadkom za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach.

15.02.2017

WALENTYNKI 2017

Ti amo! Je t’aime! Kocham cię…
W dzień zakochanych uczniowie naszej szkoły wyznawali miłość we wszystkich językach świata. Z przymrużeniem oka pokazali blaski i cienie uczucia, które od wieków rządzi ludzkością.

13.02.2017

,,Zapobiegajmy pożarom"

Znamy wyniki konkursu plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom" na etapie powiatowym. Wśród wytypowanych do etapu wojewódzkiego prac znajdują się prace naszych uczniów.

13.02.2017

„Turniej Żaka"

W minioną niedzielę we Frampolu rozegrano „Turniej Żaka Starszego w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Frampola”. Dokładniej rzecz ujmując na parkiecie hali, wystąpili piłkarze z rocznika 2008 i młodsi, a wśród dwunastu drużyn nie zabrakło piłkarzy ,,Wysoczanki” Wysokie, dla której był to pierwszy turniej halowy. Więcej informacji w zakładce  UKS ,,Wysoczanka"

11.02.2017

Walentynki tuż tuż...

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji w naszej szkole otworzona została specjalna ,,Poczta Walentynkowa”.

10.02.2017

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY WYSOKIE 2017

Uczniowski Klub Sportowy "Wysoczanka" zaprasza wszystkie chętne drużyny do udziału w turnieju w piłki siatkowej o puchar Wójta Gminy Wysokie, który rozegrany zostanie 18 lutego 2017 r. od godz. 10.00 w "górnej" sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. St. Staszica w Wysokiem. Pierwszeństwo udziału w turnieju mają drużyny z terenu Gminy Wysokie.

08.02.2017

Halowy turniej piłki nożnej w Bychawie

W dniu 05.02.2017r w hali Liceum im. Ks.A. Kwiatkowskiego w Bychawie, młodzi zawodnicy UKS „Wysoczanka” Wysokie rozegrali kolejny halowy turniej piłki nożnej zorganizowanego przez „Granit” Bychawa. Więcej informacji w zakładce UKS ,,Wysoczanka"
Zdjęcia w zakładce Galeria

08.02.2017

Licealiada piłki siatkowej

W dniu 07.02.2017r. w Zespole Szkół w Bychawie odbyła sie powiatowa Licealiada piłki siatkowej dziewcząt. W rozgrywkach udział wzięły 4 drużyny z powiatu lubelskiego: Bychawa, Bełżyce, Pszczela Wola i Wysokie.

29.01.2017

Jasełka w GOK -u w Wysokiem

29 stycznia  2017r uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem. Zdjęcia do obejrzenia w Galerii. 

22.01.2017

KULIG W BATORZU

Takiego szaleństwa można pozazdrościć. Uczniowie Zespołu Szkół szaleli na śniegu. Był m.in. kulig oraz zjeżdżanie z górek. Zobacz zdjęcia w Galerii.

20.01.2017

Obóz piłkarski

Kilku chłopców Uczniowskiego Klubu Sportowego pod opieką trenera Marcina Szoździńskiego w pierwszym tygodniu ferii przebywała na sześciodniowym obozie piłkarskim w Biłgoraju. Więcej informacji w zakładce UKS"Wysoczanka" . Zdjęcia w Galerii

18.01.2017

Wielka Liga Czytelników

Biblioteka szkolna ZS im. Stanisława Staszica przystąpiła do wojewódzkiego projektu Wielka Liga Czytelników, którego koordynatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Lublinie
Głównym celem Wielkiej Ligi Czytelników jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Więcej informacji w zakładce Biblioteka

13.01.2017

Ferie zimowe

Od 16. 01. 2017 rozpoczynamy ferie zimowe.

13.01.2017

NAJLEPSI W NAUCE

Uczniowie wyróżniający się w klasach I-III Szkoły Podstawowej:

12.01.2017

Konkurs ekologiczny

Uczniowie klasy IIIa, IIIb i VI wezmą udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym ,,Mistrz Recyklingu". Życzymy suksesów.

23.12.2016

Projekt ,,Wysokie Przedszkole"

Gmina Wysokie informuje o planowanej realizacji projektu pt. Wysokie przedszkole dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

22.12.2016

,,Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło”

Przed świętami Bożego Narodzenia dn. 21.12.2016 r. odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. ,, Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło”, w którym występowali uczniowie klas VI szkoły podstawowej oraz I – II gimnazjum pod kierunkiem pani katechetki Urszuli Sawy, podkład muzyczny do kolęd wykonał pan Marek Trzciński. Skierowane było do uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej, I-III Gimnazjum oraz II-III Liceum oraz nauczycieli ZS.

20.12.2016

Bożonarodzeniowe Jasełka

19.12.2016

„Za niebieskimi drzwiami”


15 grudnia 2016r. uczniowie klasy VA i VI wyjeżdżali do Multikina w Lublinie na film pt.: „Za niebieskimi drzwiami”, który podbił serca krytyków zbierając entuzjastyczne recenzje. Zachwycił też młodą widownię naszej szkoły.

19.12.2016

Boże Narodzenie tuż, tuż…

Jest 16 grudnia 2016 r. Boże Narodzenie tuż, tuż… Pora pomyśleć o świątecznych życzeniach dla najbliższych.
Uczniowie klasy III B napiszą je na własnoręcznie wykonanych kartkach świątecznych. Tym razem wykonali je w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokiem. Korzystając z zaproszenia Pań pracujących bibliotece, przygotowanych przez nie różnorodnych materiałów i niewielkiej pomocy poszło łatwo. Pomysłów było wiele. Wyobraźnia nie zawiodła nikogo. Dzieci pracowały wytrwale starając się ,aby kartki były wspaniałe. Ostatecznie wszyscy byli zadowoleni z efektów swojej pracy. Kartki pięknie się prezentowały. Warto było się potrudzić. Zdjęcia w Galerii

15.12.2016

Wycieczka do Lublina

14 grudnia 2016 r. grupa młodzieży z klas Ia, Ib i IIa gimnazjum, pod opieką wychowawców: Marii Kalińskiej, Roberta Rzeźnika i Krzysztofa Łazura, wyjechała na wycieczkę do Lublina. Zaplanowano obejrzenie filmu pt. ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć’’ oraz zabawę na lodowisku. Fabuła filmu „fantastyczne zwierzęta…”nawiązuje do powieści autorstwa J.K. Rowling z cyklu Harry Potter. Akcja filmu dzieje się w latach 20 – tych ubiegłego wieku w Nowym Jorku na pograniczu świata realnego i fantastycznego. Ukazuje moc magii oraz przenikającego się dobra i zła. Po obejrzeniu filmu pojechaliśmy na lodowisko. Młodzież świetnie się bawiła. Jazda okazała się dla niektórych osób nie lada wyzwaniem, ale pomimo tego wszyscy byli bardzo zadowoleni. Młodzież uznała, że wyjazd trzeba jak najszybciej powtórzyć. Było warto. Galeria

14.12.2016

Bliżej Sienkiewicza

W związku z przypadającą w 2016 roku 170 rocznicą urodzin i 100 rocznicą śmierci Henryka Sienkiewicza, rok 2016 został ogłoszony przez Parlament RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. W ramach obchodów Roku Sienkiewicza w dniach 30.11.- 12.12.2016r. w GBP w Wysokiem prezentowana była wystawa SIENKIEWICZ 1846 - 1916, przygotowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lublinie.
Wystawę obejrzeli uczniowie klas IV, Va, Vb i VI szkoły podstawowej, I – III gimnazjum oraz II – III LO . Zdjęcia w Zakładce Galeria

12.12.2016

Klasa II SP w bibliotece

6 grudnia 2016 roku uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej w Wysokiem wraz z wychowawczynią Panią Anną Oleszek Oszust uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Bibliotece Gminnej w Wysokiem, której tematem było "Wyszukiwanie informacji w encyklopediach i słownikach"

09.12.2016

Konkurs o Sienkiewiczu

 w GBP w Wysokiem odbył się konkurs „Bliżej Sienkiewicza”, w którym uczestniczyły drużyny reprezentujące klasy pierwsze gimnazjum. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Sienkiewicza.
Reprezentacja klasy Ia: Bartoszek Patryk, Maj Izabela, Poniewozik Aleksandra I Ziętek Mateusz.

18.11.2016

Lepiej wiedzieć. Warsztaty dla młodzieży.


17 listopada 2016roku w GBP w Wysokiem odbyły sie warsztaty profilaktyczne na temat narkomanii, które poprowadziła Pani Jagoda Tomczak-Osuchowska z Ośrodka Profilaktyki Społecznej. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas drugich gimnazjum. Zdjęcia w Galerii

14.11.2016

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

12.11.2016

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA- NOWEJ DĘBY

30.10.2016

Pamiętamy o zmarłych….

W dniu 28 X 2016 r. uczniowie gimnazjum i liceum ogólnokształcącego porządkowali cmentarz parafialny w Wysokiem, w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie uprzątnęli grób żołnierzy września, którzy polegli 17 IX 1939 r. w bitwie pod Giełczwią. Szczególną uwagę młodzież zwróciła na groby osób zasłużonych dla miejscowości Wysokie – m.in. rodziny Nekandów – Trepków oraz nauczycieli spoczywających na cmentarzu w Wysokiem.

15.10.2016

Święto Edukacji Narodowej

13.10.2016 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy IV szkoły podstawowej przygotowali część artystyczną pt. „Niedokończona lekcja”, natomiast uczniowie klas pierwszych gimnazjum zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, tematycznie związany z postacią Stanisława Staszica, patrona Zespołu Szkół w Wysokiem. Następnie uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystość zakończyli przedstawiciele Samorządów Uczniowskich, którzy z okazji Święta Edukacji Narodowej złożyli życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

12.10.2016

Wycieczka do Lublina i Kozłówki

Dnia 11 października odbyła się wycieczka uczniów klasy 3a, 4 oraz 5b do kina w Lublinie oraz do Pałacu Zamojskich w Kozłówce. Uczniowie poznali historię Pałacu, najważniejsze zabytki, poznali zasady zachowania się w muzeum. Obejrzeli eksponaty we wnętrzach pałacowych, w Powozowni oraz wystawę: „Bakalaureaty arystokraty. Wychowanie i edukacja dzieci w minionych wiekach”- pokazującą proces zdobywania wiedzy od tradycyjnego kształcenia najmłodszych w rodzinie i nauki poprzez zabawę do tytułowego egzaminu dojrzałości..

23.09.2016

Jak powstaje chleb?

Dnia 22 września 2016r. uczniowie klasy IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej w ramach realizacji tematyki „Od ziarna do chleba” wybrały się na wycieczkę do piekarni „MEGA” w Starej Wsi. Dzieciom towarzyszyły wychowawczynie: Zofia Romanek i Barbara Stefaniak.

07.09.2016

Narodowe czytanie w Wysokiem

W dniach 5 – 6 września już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Narodowe czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza”. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie gimnazjum i liceum zaplanowali happening „Quo vadis na ulicach Wysokiego”. Uczestnicy akcji czytali fragmenty powieści Sienkiewicza na terenie szkoły, na przystanku autobusowym, obok Gminnej Biblioteki Publicznej w Wysokiem oraz w bibliotece. Można ich było rozpoznać po strojach charakterystycznych dla epoki, w której dzieje się akcja powieści: jasnych togach i wieńcach laurowych. Wydarzenie to zastało pozytywnie odebrane przez mieszkańców gminy, chociaż wśród wielu osób budziło zdziwienie. Warto przypomnieć, że we wcześniejszych edycjach tej akcji uczniowie czytali fragmenty trylogii Henryka Sienkiewicza oraz powieści Bolesława Prusa „Lalka”.